NVMe M.2 SSD tavsiyesi

Office programları kendiliğinden yüklenmez, tekrar yüklemen gerekir. Format için video bilgim yok ne yazık ki. Fakat format attıktan sonra yeni SSD'ye kurulum yaparken eskisini bilgisayarınızdan çıkarmanız gerekli, Windows'un dosyalarını ikisi arasında bölmemesi için. Windows'u kuracağınız yenisi C olur, eskisini de geri takınca şu anki Partition'un nasıl olduğuna göre D ve E olur veya sadece D olur.
Valla format konusunda ben de cahilim, bilgim biraz var fakat kendi başıma hiç yapmadım. 😅
cümleleri okurken bile bilgisayarı yaktım 😂 ben en iyisi samsung ssd yi alip merkeze gittiğimde bilgisayarcıya götüreyim hem taksın hem format atsın 😅 bir de, hazır bilgisayarcı yapacakken, gerçekten ilk ssdnin yerjne bu yeni aldığım ssd yi takmanın faydasını görür müyüm ?

Hocam hali hazırda pcnin kendi içinde bulunan 512 gblık ssd 1600 MB/s okuma 860 MB/s yazma hızına sahip. yani bunda bile oyunlarda hiç takıldığım şahit olmadım çok bi eksiklik yaşar mıyım?1tblık kingston mi alsam samsung mu ? sizce aradaki 500 liralık fiyat farkına değer mi ?
Bence benim önerdgim m2sd di alınabilir ama kingston da daha iyi bir cihaz bulduysanız onuda alabilirsiniz.

@Cansuanddoga Hocam neden begenmedim tuşuna bastınız ?

cümleleri okurken bile bilgisayarı yaktım 😂 ben en iyisi samsung ssd yi alip merkeze gittiğimde bilgisayarcıya götüreyim hem taksın hem format atsın 😅 bir de, hazır bilgisayarcı yapacakken, gerçekten ilk ssdnin yerjne bu yeni aldığım ssd yi takmanın faydasını görür müyüm ?
Umarım fazla zorlamadım, biraz uzun yazan biriyim. İlk SSD'nin yerine takması fazla fark yapmaz ama öncelikli konum olduğundan ve Windows'u ona kuracağınız için daha iyi olur oraya takmanız. 👍

Bence benim önerdgim m2sd di alınabilir ama kingston da daha iyi bir cihaz bulduysanız onuda alabilirsiniz.

@Cansuanddoga Hocam neden begenmedim tuşuna bastınız ?
Hocam sizin önerdiğiniz 512gb ya hani. almışken 1 tb almak istedim o yüzden. yoksa elbette okuma ve yazma hızı çok iyi sizin gösterdiğinizin

Umarım fazla zorlamadım, biraz uzun yazan biriyim. İlk SSD'nin yerine takması fazla fark yapmaz ama öncelikli konum olduğundan ve Windows'u ona kuracağınız için daha iyi olur oraya takmanız. 👍
Tam tersi bu kadar uzun yazmanız vicdan azabı çekmeme neden oldu 😅 ugrastiriyormus gibi hissettim. e iyi bari yerini değiştirsin o zaman.

Ozaman hocam dedginiz ssd alabilirsiniz şimdiden hayırlı olsun.
çok teşekkür ediyorum her şey için

Tam tersi bu kadar uzun yazmanız vicdan azabı çekmeme neden oldu 😅 ugrastiriyormus gibi hissettim. e iyi bari yerini değiştirsin o zaman.

çok teşekkür ediyorum her şey için
Şimdiden hayırlı olsun! 😄

Yok ben genelde uzun yazmayı severim, iyice açıklayabilmek için. Yoksa hiç uğraştırmadınız 😅

Yok ben genelde uzun yazmayı severim, iyice açıklayabilmek için. Yoksa hiç uğraştırmadınız 😅

Çok çok teşekkür ederim umarım uğraştırmadınız konusu bir kinaye değildir 😅. O zaman samsung u sipariş veriyorum bi şikayet yaşarsam sizden bilirim 😅

Çok çok özür diliyorum. söz, bu sipariş elime ulaşmadan önceki son sorum. kesin uyar dimi bu ssd benim bilgisayara 😅

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221109-200523_Trendyol.jpg
    Screenshot_20221109-200523_Trendyol.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 14
Çok çok teşekkür ederim umarım uğraştırmadınız konusu bir kinaye değildir 😅. O zaman samsung u sipariş veriyorum bi şikayet yaşarsam sizden bilirim 😅

Çok çok özür diliyorum. söz, bu sipariş elime ulaşmadan önceki son sorum. kesin uyar dimi bu ssd benim bilgisayara 😅
Uymazsada iade edersiniz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı