NVMe M.2 SSD tavsiyesi

Hocam baktımda ve eski mesajları okudugumda olabilir. Umarım.

Biraz daha beklersem bu kararsızlık beni öldürecek .aldım hocam 😅 ara tatilde memlekete gider bir bilgisayarcıda taktırırım. umarım olur bakalım. Samsungu aldım bu arada. kingston son anda satıcı hepsiburada olduğu için beni cezbetti ama Samsung aldım.

Biraz daha beklersem bu kararsızlık beni öldürecek .aldım hocam 😅 ara tatilde memlekete gider bir bilgisayarcıda taktırırım. umarım olur bakalım. Samsungu aldım bu arada. kingston son anda satıcı hepsiburada olduğu için beni cezbetti ama Samsung aldım.
Benim dedigim olanımı aldınız hocam ? Umarım inşahlah olur hayırlı olsun.

Yani hocam bu da güzel oyun oynamak için daha fazla alan umarım sıkıntı olmaz allaha emanet hoşcakalın.
çok teşekkür ederim her şey için çok sağ olun.

Yani hocam bu da güzel oyun oynamak için daha fazla alan umarım sıkıntı olmaz allaha emanet hoşcakalın.
hocam

Umarım fazla zorlamadım, biraz uzun yazan biriyim. İlk SSD'nin yerine takması fazla fark yapmaz ama öncelikli konum olduğundan ve Windows'u ona kuracağınız için daha iyi olur oraya takmanız. 👍
ve hocam

ben o ssd siparişini iptal edip bunu mu alsam ? bu bilgisayarıma uyar mı ?

Yukarıda belirtmiştim, yapması çok kolay ve bence becerebilirsiniz ama kendinize güvenmiyorsanız hiç bulaşmayın ancak rehber videoları izleyerek 1 saatinizi bile almaz format atmak çok basit. SSD hakkında ise yorumumu yapmıştım dediğim gibi iki SSD'ninde hızları hemen hemen aynı ben olsam 600 TL daha fazla vererek Samsung almazdım Kingston alır geçerim.

RAM konusunda ise siz bilirsiniz nasıl isterseniz ağır işler yapmıyorsanız (render, oyun tasarımı vb) 16 GB RAM günümüz için şu anlık ideal ama isterseniz yükseltebilirsiniz de nasıl isterseniz.
hocam bu ssd pc ye olur mu ?

hocam

ve hocam

benimkine yani

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221110-142155_Trendyol.jpg
    Screenshot_20221110-142155_Trendyol.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20221110-142155_Trendyol.jpg
    Screenshot_20221110-142155_Trendyol.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

hocam

ve hocam

benimkine yani
Hocam anakartınıza bakıp ssd bakıp olup olmıycagını söyleyemem ama bence ilk önce sipraiş etiginizi deneyin olmazsa bunuda alabilirsiniz.

Hocam anakartınıza bakıp ssd bakıp olup olmıycagını söyleyemem ama bence ilk önce sipraiş etiginizi deneyin olmazsa bunuda alabilirsiniz.
hocam sizin dün gösterdiğiniz 512gblık ssd mi daha iyi yoksa 980 pro mu ? yani onu almak mantıklı miydi. bir de, ikisi de aynı tarz değil mi ? yani o dediğinizle aynı türdeyse o da laptopuma takılabilir

Hocam okuma ve yazma hızları sadece degişik o kadar.
hocam hani dediniz ha önbellek önemli diye. benim bilgisayarda hali hazırda bulunan ssdmde önbellek var mı ? yani 980 almak benim işimi görür mü? 980 pro 4.0 pcle destekliyormus benimki 3.0 olduğu için proyu değil direkt 980 olanı sipariş ettim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı