NVMe SSD almaya değer mi?

biadsiz

Kilopat
Daha fazla  
Geçenlerde Battlefield V'i denedim sistemimde Afterburner'dan değerleri izlediğimde CPU, GPU, FPS gibi değerlerde sorun gözlemleyemedim fakat video geçişlerinde bile kasma mevcut idi. Görev yöneticisini açıp kontrol ettiğimde HDD'in %100 kullanımını gördüm. HDD den kaynaklı olacağını düşünüyorum sorunun. Samsung 860 EVO almayı düşünüyorum. SSD hiç kullanmadım performans farkı olacaktır elbet fakat. NVMe aklımı kurcalamakta. Sorunumu SATA SDD alarak çözebilir miyim? NVMe almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen amaç oyun. NVMe SSD 'nin getirisi ne olurdu bize bilgi verebilir misiniz?
Normal SSD’lerden 5-6 kat daha hızlılar. Ama bu hız farkı oyunlarda ön plana çıkamıyor. 2 saniye falan daha erken yükleniyor SATA SSD’ye göre. Yani SATA SSD işinizi fazlasıyla görecektir. YouTube’da karşılaştırması vardı, inceleyiniz.

SATA SSD alma şansınız varsa onu alın. NVMe SSD'nin normal kullanıcı için bir artısı yok. Var ama önemsenmeyecek kadar az. Verilen parayı hak etmiyor. Bunun yerine kapasitesi 2 katı SATA SSD alınabilir/alınmalıdır.
NVM SSD kullanırsan çoğu program çok erken açılır. 10 saniyede masaüstü hazır oluyor.

Bence değer. İlerde çok gerekebilir. Oyun yükleme ekranlarında en az 1-2 saniye fark yapıyor. İleriki oyunlarda bu fark artabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı