NVMe SSD Tierlist

Tier B'den bir çıkamadık ha. :D Ne kadar SSD'im varsa hepsi Tier B'de falan yav. Masaüstünde kullandığım 970 EVO Plus mesela bakıyorum Tier B'de. Laptop'ta 860 EVO var Tier B'de. İş yerinde bilgisayarımda Barracuda 120 takılı Tier B'de. :)

Tier B'den bir çıkamadık ha. :D Ne kadar SSD'im varsa hepsi Tier B'de falan yav. Masaüstünde kullandığım 970 EVO Plus mesela bakıyorum Tier B'de. Laptop'ta 860 EVO var Tier B'de. İş yerinde bilgisayarımda Barracuda 120 takılı Tier B'de. :)
Tier B günlük kullanıcılar için Tier A olarak da görülebilir. Tier A modeller çok üst seviye modeller, daha farklı amaçlar için kullanılıyor genelde.

Tier B günlük kullanıcılar için Tier A olarak da görülebilir. Tier A modeller çok üst seviye modeller, daha farklı amaçlar için kullanılıyor genelde.
Tier A büyük ihtimalle sunucu ve büyük iş yerleri içindir hocam. NAS SSD'ler var bir de çok daha üst düzey. Mesela Seagate'in IronWolf serisi SSD'leri var. Uzun yıllar bozulmadan ve performansını kaybetmeden çalışacak üzere tasarlanmış SSD'ler. Öyle ki 7000 TBW ömrü var. Hatta içinde 5V bir güç kaynağı var. Tabii fiyatı çok tuzlu ve bizlere göre bir SSD değil.

Mükemmel bir liste. SSD için danışan arkadaşlarıma direkt yolluyorum.

@hakan yaeger , 870 Evo modelinde sıralı okuma yazma hızları yanlış girilmiş. 560-530 şeklinde olması gerekiyor.
Hocam bu listeyi değil de bizim çıtayı yükseltip işi E-Tablo'ya taşıdığımız listeyi paylaşsanız daha iyi olur bence. :)
Bu listede SATA ve NVMe, ülkemizde satışta olan her model var. Bilgilerinden görsellerine kadar her şey mevcut listede. @hakan yaeger hocamın ustalık eseri diyebiliriz kendisine. :D

Hocam bu listeyi değil de bizim çıtayı yükseltip işi E-Tablo'ya taşıdığımız listeyi paylaşsanız daha iyi olur bence. :)
Bu listede SATA ve NVMe, ülkemizde satışta olan her model var. Bilgilerinden görsellerine kadar her şey mevcut listede. @hakan yaeger hocamın ustalık eseri diyebiliriz kendisine. :D
Hocam ben kafayı yemiş olmalıyım. Tier List v3 Final konusunu bulmaya çalışırken bu konuyu da bulmuştum. İkisini ayrı sekmelerde açıp E-Tabloda göz gezdirirken hatayı gördüm. Ama yorumu buraya atmışım (*﹏*). Neyse sonuçta konu sahibine gitmiş oldu 👍.

Yeni konular

Geri
Yukarı