NVMe sürücüsü güncellendikten sonra Windows açılmıyor

serkan356

Centipat
NVMe sürücüsünü güncelledikten sonra Windows açılmadı, sistem geri yüklemede aktif değildi. Başka bir sürücüye Windows kurdum açılmayan SSD'deki dosyalara ulaşabiliyorum, NVMe sürücüsünü manuel olarak kaldırabilir miyim, ya da eski sürücüyü etkin hale getirebilir miyim?

NVMe sürücüsünü güncelledikten sonra Windows açılmadı, sistem geri yüklemede aktif değildi. Başka bir sürücüye Windows kurdum açılmayan SSD'deki dosyalara ulaşabiliyorum, NVMe sürücüsünü manuel olarak kaldırabilir miyim, ya da eski sürücüyü etkin hale getirebilir miyim?

BIOS üzerinden NVMe sürücüsündeki boot Manager'ı seçip deneyin.

NVMe sürücüsünü uygun bulmadığı için açılmıyor PC, SSD'yi tanımada bir sorun yok yani.

Hocam windowsda bozulma ya da SSD de mantıksal deniyordu galiba o tip bir bozulma olmuş olabilir. Önemli dosyalarınızı aktarabiliyorsanız aktarın SSD'yi silip biçimlendirin derim.

Hocam windowsda bozulma ya da SSD de mantıksal deniyordu galiba o tip bir bozulma olmuş olabilir. Önemli dosyalarınızı aktarabiliyorsanız aktarın SSD'yi silip biçimlendirin derim.
:) hocam sorun sadece windowsun istemediği bir sürücü yüklendiği için oluştu, hayal görmenin anlamı yok yani. başka windows kurulu bir sürcüden bu ssd deki windowsun ilgili bölümüne müdahale edip sorunu ortadan kaldırmak benim düşüncem.

:) hocam sorun sadece Windows'un istemediği bir sürücü yüklendiği için oluştu, hayal görmenin anlamı yok yani. Başka Windows kurulu bir sürcüden bu SSD'deki Windows'un ilgili bölümüne müdahale edip sorunu ortadan kaldırmak benim düşüncem.

Sürücü olayını bilmiyordum hocam. Eğer yapabilirseniz yapın.

Sürücü olayını bilmiyordum hocam. Eğer yapabilirseniz yapın.
Windowsta yüklü sürücülere haricen nasıl müdahale edilir o konuda bilgim yok o yüzden konu açtım, sistem geri yükleme sorunu çok rahat çözerdi fakat hazır sisteme yükledikleri windows etkinleştirilmemişti sanırım bu yüzden sistem geri yükleme kapalıydı. format atmak çözüm tabiki de yeni kurulmuş bir windows başka bir sorunu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı