NZXT Cam Uygulaması İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
NZXT Cam donanım kontrol yazılımı

NZXT’nin aydınlatma, soğutma ve çevre bileşenlerini kontrol etmenizi sağlayan Cam uygulamasını detaylı inceledik. NZXT Cam uygulamasının amacı, bilgisayarınızdaki NZXT ürünlerinin kontrolünü tek bir çatı altında toplamak. Ama aslında CAM bundan fazlasını da sunuyor. Uygulama altından ekran kartınıza hız aşırtma yapabilirsiniz. Donanım bileşenlerinizin sıcaklık, frekans, yüzdelik bazda kullanım bilgilerine, disk ve ağ kullanımı gibi pek çok […]

Devamı: NZXT Cam Uygulaması İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

FPS göstergesi fena değil ama MSI Afterburner kadar detaylı değil.

Dünyanın en kötü yazılımı olabilir.
MSI Afterburner bundan kat kat iyi.
NZXT kasa ve RGB kontrolcü kullanan birisi olarak uygulamanın gayet güzel olduğunu düşünüyorum. RGB olarak kullandığım en iyi yazılım zaten, MSI Mystic Light gibi rezalet bir uygulamadan geçiş yapınca özellikle. Fan hızını ayarlamak konusunda yardımcı, arayüzü de gayet güzel. Bir sürü farklı program kullanmak yerine sadece 1 program kullanmak daha kolay ve çoğu kullanıcı için yeterli. Tam olarak neden "Dünyanın en kötü yazılımı" olduğunu açıklayabilir misiniz?

@Femto bence de. Asus ve MSI'ın adını yazılım koyduğu garip zımbırtılardan çok daha iyi. En azından güncelleme aldıktan sonra RGB kontrolcülerini sapıttırmıyor. Aura Sync ile az uğraşmadık. Şimdi bir de Armory Crate çıktı. En son görüntüleme dilini İngilizce falan yapmamız gerekiyordu. Daha sonra da tekrar bozulur endişesiyle tekrar güncellemedim. Sistem kaynaklarını görüntüleyen kısımda gayet yeterli. CPU ve GPU'nun ruh sağlığına kadar görüntülemeye gerek olduğunu düşünmediğimden bana yeterli geliyor belki de.

Aura Sync ile az uğraşmadık. Şimdi bir de Armory Crate çıktı.
Cidden, Armory Crate'i açamıyordum bile, açıldıktan 5 saniye sonra kendiliğinden kapanıyordu. MSI Center zaten ayrı bir dert. İşlemci ve ekran kartı hakkındaki bütün performans verilerine erişmek her zaman gerekli değil, basit veriler görsem de yeterli. Ama neyse, zibilyon program kullanalım bari kasayla ilgili her şeye erişmek için.

Nzxt Z53 sıvı soğutucu kullanıyorum. CAM uygulaması mavi ekranlardan tutun kendi kendine kapanmasına ve yanlış dereceler göstermesine kadar çok sorunları olan bir program. Ve soğutucu maalesef bu uygulama olmadan tam fonksiyonel çalışmıyor. Aylarca kernal data page error hatası alıyordum, bu soğutucuyu aldığımdan beri ve bakmadığım şey kalmamıştı sorunu çözmek için, her şey kusursuzdu. sonra bir gün redditte cam ile ilgili yazıları gördüm, uygulamayı sildiğim an bütün sorunlarım çözüldü aylardır yaşadığım mavi ekranların sebebi buymuş meğerse. Sırf bu yazılım yüzünden çok iyi bir soğutucu hayal kırıklığına dönüşüyor. Redditte CAM uygulamasıyla ilgili şikayetleri görebilirsiniz yüzlerce sayfa insanların şikayeti var. Satıp corsair veye asus almak istiyorum. Siz siz olun uzak durun!!!

Yeni konular

Geri
Yukarı