İnceleme NZXT H5 Flow (2023) RGB kasa

Kasanın Genel Görüntüsü

Açılış, Kutu İçeriği

Herkese merhaba, yapacağım ilk inceleme olacak. Bu nedenle eksikliklerim olabilir. Belirttiğiniz taktirde düzeltirim.
NZXT hep sadeliğiyle hoşuma gitmiştir. Bu kasa hem sade, hem de gösterişli.

Kutusunu açtığımızda kasa altından ve üstünden köpüklerle korunmuş olarak çıkıyor. Bunun yanında kasa şeffaf bir poşetin içinde geliyor. Yani olabildiğince korunaklı.
Aksesuarlar kutuya değil de kasaya yerleştirilmiş. Kasanın arkasını açtığımızda SSD takılan yerde NZXT aksesuar kutusunu görüyoruz. Bu kutunun içinde fan vidaları, anakart vidaları, plastik kelepçe vb. çıkıyor. Yani ihtiyacınız olabilecek tüm vidalar orada diyebiliriz.

Kasanın Kendisi

Kasa kalitesini dokunduğunuz anda hissettiriyor. Gerçekten malzeme kalitesi çok iyi diyebilirim. Hemen hemen kasanın her yeri metal. Ön panel bile.

Kasanın kendisi H510 modellerinden farklı olarak üstü de mesh bir yapıda geliyor.
Hâlihazırda 4 fanla geliyor. Fanları ayrı bir bölümde ele aldım.

Kasa, ATX, Micro ATX ve Mini ITX anakartları destekliyor.

365mm'ye kadar olan ekran kartlarını destekliyor. Ekran kartımı yerleştirirken hiçbir sorun yaşamadım ve uzun ekran kartlarını rahatlıkla sığdırabileceğinizi söyleyebilirim.

Kasanın ön portları ise şu şekilde:
  • USB 3.2 Gen 1 Type-A:1
  • USB 3.2 Gen 2 Type-C:1
  • Headset Audio Jack:1

Kasanın ön fanlarının bulunduğu kısım ayrılabiliyor. Bu bölüme 240mm/280mm sıvı soğutucu takılabiliyor.
Kasanın üstüne de 240mm sıvı soğutucu takılabiliyor. Filtre mıknatıslı ve oldukça kaliteli.
Kasanın altında da tamamen ekran kartına yönelik bir fan bulunuyor. Kendine has bir hava kanalı mevcut ve isterseniz çıkarılabiliyor.

1684898928335.png

Havalandırma

Açıkçası ısı değerlerine dikkat etmediğim için fanların performansı hakkında yorum yapmayacağım ama kasaya ne zaman dokunsam soğuk olduğunu söyleyebilirim.
Fan sesi de rahatsız edici değil.

Kasa hâlihazırda dört fan ile geliyor. Ön iki fan RGB ve 140mm. Egzoz fanı 120mm, ekran kartının altındaki fan da 120mm. RGB fanların ışıklandırması göz almıyor ve gayet hoş.

RGB fanların 1 tane 5V 3-pin kablosu var ve direkt olarak anakarta bağlanabiliyor. RGB dışı fan bağlantıları da anakarta yapılıyor. Armoury Crate üzerinden kontrol edebiliyorum. Yani kontrolcü gibi bir şey bulunmuyor kasa içerisinde.

1684893568849.png

1684893636074.png

Fanlardan devam ederken dikkat çeken ekran kartının altında bulunan fana değinmek istiyorum. Rastgele konumlandırılmış bir fan değil ve tamamen kendine ait bir kanalı var. Direkt olarak aşağıdan hava çekiyor ve etrafı kapalı. Kasanın altında o fanın filtresi var.

1684894104849.png

Kablolama
Arka tarafta kablolama ile uğraşmasam da gerçekten kablolama yapmaya çok uygun olduğunu düşünüyorum. Çünkü kablolama yapılabilmesi için arka taraf derin tasarlanmış. Ek olarak hazır cırt cırtlı alanlar bulunuyor, kablo yerleri için kılavuz gibi. Ayrıca kabloların gizlenmesi için ayrı bir parça var ve arkasından rahatlıkla kablo geçirebiliyorsunuz. Fakat bu parça büyük ekran kartlarına değebiliyor. Asus ROG Strix 3070 kullanıyorum ve bu parçanın değdiğini farkettim. Ama ekran kartını ittirmediğini farkedince çıkartma gereği duymadım.

Ön tarafta ise kabloları geçirebileceğiniz alan tek bir noktada açık bırakılmamış, tamamen açık bırakılarak büyük bir kolaylık sağlanmış diyebilirim.

1684901294877.png

1684898873088.png

Şimdilik incelemeyi burada bitirmek istiyorum. Eksikleri, merak ettiğiniz kısımları sorarsanız ekleyebilirim.

Dosya Ekleri

• 1684898403558.png
    1684898403558.png
    105,3 KB · Görüntüleme: 59
  • 1684898535200.png
    1684898535200.png
    271,1 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı