NZXT Kraken Z63 İncelemesi

Merhabalar kısaca Kraken Z63 ile ilgili değerlendirmelerim. Sistem bileşenleri:
  • CPU: i7 8700K
  • GPU: Zotac 1080 Ti AMP Extrem Core Edition 11 GB
  • RAM: G.Skill 16 GB /3000 MHz
  • PSU: Seasonic 850+80 Platinium
  • Depolama 1: Samsung 970 Pro M.2 1TB (Windows 10 sistem ve oyunların kurulu olduğu kısım)
  • Depolama 2: SanDisk Extreme Pro M.2 1TB
  • Kasa: Cooler Master C700M
Noctua NH-D15 hayranı ve kullanıcısı olarak şunu açıkça söyleyebilirim ki Kraken Z63 oldukça sessiz ve soğutma konusunda da bana oldukça başarılı geldi. Silent mod da neredeyse tamamen sessiz diyebilirim, uzun süredir hazır sıvı soğutmaları inceliyordum edindiğim bilgiler de 360'ların genelde sesli, 280'lerin daha sessiz ve performans olarak neredeyse 360'lar ile başa baş gittiği, 240'ların da ise hem fan sesi hem de performans olarak diğer iki modeli daha geriden takip ettiği diyebilirim. (Kaynak: LLT)

Cooler Master kasam olduğu, aksesuarlarını beğendiğim ve birbirleri ile de uyumlu olması için 2 ay önce ML360P sipariş ettim (özellikle önceki 360'lık modellere göre daha sessiz olduğu teknik açıklamalar da belirtiliyordu) ilk canımı sıkan olay üst tarafa sığması için optik okuyucuyu çıkartmak gerekiyordu, ikincisi ise fanlardan gelen tıkırtı sesiydi, bu ses sanırım fan bıçak yapısından kaynaklanıyor olabilir, çok fazla teknik bilgim yok ama noctua ile kıyasladığımda aynı değerlerde beni rahatsız etti sonrasında iade ettim zaten, büro ya da iş ortamında rahatsızlık yaratacağını düşünmüyorum ama benim gibi sessizlik arayanlar için keyifsiz olabilir.

Biraz daha araştırarak 280 radyatörlük bir model seçip Noctua 14'lük fanları takmayı düşündüm, araştırmaya ara vermişken Kraken Z63'e denk geldim sipariş ettim yaklaşık 5 gündür kullanmaktayım, normal bir kullanımda ve arada hız aşırttığım da kesinlikle beni rahatsız etmiyor, radyatörü kasanın üst kısmına bağlayıp fanları push olarak taktım.

Sistemden sisteme değişkenlik göstereceği için teknik detaylara ve rakamlara girmeden ortalama bir kullanıcı olarak hızlı bir özet geçmek istedim, umarım merak eden ya da ilgilenen birilerine yardımcı olur.

Z63'ü 5 üzerinde puanlamam gerekirse.

Kolay kurulum ++

Soğutma ++++

Sessizlik ++++

Tasarım ++++

Ekran +++++

Yazılım --- (acilen güncellenmesi gerekli, kapanmalar oluyor)

Fiyat ---- (diğer AiO'lara göre uçuk bir fiyatı var)

Bu arada ekranın özelleştirildiğini unutmadan ekleyeyim, GIF yükleyebilir ya da programının izin verdiği değerleri ekranda göstertebilirsiniz, örneğin CPU ve GPU beraber gibi. Özelleştirilebilir renkler kesinlikle hakkını veriyor.

20200225_192229.jpg

20200225_193031.jpg

20200225_193058.jpg

20200225_203948.jpg

20200225_204010.jpg

20200225_204025.jpg

20200225_204105.jpg

20200225_204134.jpg

20200225_204410.jpg

20200225_204415.jpg

Merhabalar kısaca Kraken Z63 ile ilgili değerlendirmelerim. Sistem bileşenleri:
  • CPU: i7 8700K
  • GPU: Zotac 1080 Ti AMP Extrem Core Edition 11 GB
  • RAM: G.Skill 16 GB /3000 MHz
  • PSU: Seasonic 850+80 Platinium
  • Depolama 1: Samsung 970 Pro M.2 1TB (Windows 10 sistem ve oyunların kurulu olduğu kısım)
  • Depolama 2: SanDisk Extreme Pro M.2 1TB
  • Kasa: Cooler Master C700M
Noctua NH-D15 hayranı ve kullanıcısı olarak şunu açıkça söyleyebilirim ki Kraken Z63 oldukça sessiz ve soğutma konusunda da bana oldukça başarılı geldi. Silent mod da neredeyse tamamen sessiz diyebilirim, uzun süredir hazır sıvı soğutmaları inceliyordum edindiğim bilgiler de 360'ların genelde sesli, 280'lerin daha sessiz ve performans olarak neredeyse 360'lar ile başa baş gittiği, 240'ların da ise hem fan sesi hem de performans olarak diğer iki modeli daha geriden takip ettiği diyebilirim. (Kaynak: LLT)

Cooler Master kasam olduğu, aksesuarlarını beğendiğim ve birbirleri ile de uyumlu olması için 2 ay önce ML360P sipariş ettim (özellikle önceki 360'lık modellere göre daha sessiz olduğu teknik açıklamalar da belirtiliyordu) ilk canımı sıkan olay üst tarafa sığması için optik okuyucuyu çıkartmak gerekiyordu, ikincisi ise fanlardan gelen tıkırtı sesiydi, bu ses sanırım fan bıçak yapısından kaynaklanıyor olabilir, çok fazla teknik bilgim yok ama noctua ile kıyasladığımda aynı değerlerde beni rahatsız etti sonrasında iade ettim zaten, büro ya da iş ortamında rahatsızlık yaratacağını düşünmüyorum ama benim gibi sessizlik arayanlar için keyifsiz olabilir.

Biraz daha araştırarak 280 radyatörlük bir model seçip Noctua 14'lük fanları takmayı düşündüm, araştırmaya ara vermişken Kraken Z63'e denk geldim sipariş ettim yaklaşık 5 gündür kullanmaktayım, normal bir kullanımda ve arada hız aşırttığım da kesinlikle beni rahatsız etmiyor, radyatörü kasanın üst kısmına bağlayıp fanları push olarak taktım.

Sistemden sisteme değişkenlik göstereceği için teknik detaylara ve rakamlara girmeden ortalama bir kullanıcı olarak hızlı bir özet geçmek istedim, umarım merak eden ya da ilgilenen birilerine yardımcı olur.

Z63'ü 5 üzerinde puanlamam gerekirse.

Kolay kurulum ++

Soğutma ++++

Sessizlik ++++

Tasarım ++++

Ekran +++++

Yazılım --- (acilen güncellenmesi gerekli, kapanmalar oluyor)

Fiyat ---- (diğer AiO'lara göre uçuk bir fiyatı var)

Bu arada ekranın özelleştirildiğini unutmadan ekleyeyim, GIF yükleyebilir ya da programının izin verdiği değerleri ekranda göstertebilirsiniz, örneğin CPU ve GPU beraber gibi. Özelleştirilebilir renkler kesinlikle hakkını veriyor.

Eki Görüntüle 506287
Eki Görüntüle 506288
Eki Görüntüle 506289
Eki Görüntüle 506290
Eki Görüntüle 506291
Eki Görüntüle 506292
Eki Görüntüle 506293
Eki Görüntüle 506294
Eki Görüntüle 506295
Eki Görüntüle 506296
Kıskandım maaşallah. Toplam ne kadara geldi bu sistem?

nzxt ürünleri her zaman kaliteli olmuştur
Evet genelde öyle görünüyor, ama yazılım olayını çözmeleri lazım, çok fazla çöküyor.
Teşekkürler kıskandım derken biraz yanlış olmuş, aynısına yakın bende de varda sıvı soğutucunun üstüne Jim Carrey koymayı sevdim :D Hava soğutma kullanıyorumda.
ahh 😄 aerobik gifi var onu da yükledim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı