NZXT H5 Flow vs NZXT H510 Flow

Bütçe
2000
Bunlara da bakılabilir.

Bunlara da bakılabilir.

Hocam ürün güzel fakat biraz bütçe aşıyor sadece. Çok teşekkür ederim.
240mm takacaksanız H510 Flow'u eliyoruz o zaman. Corax Alpha'da 8-15 Mayıs'a ön siparişli G360a var aslında.

Alıp evladiyelik kullanmalık. H5 Flow'dan kesinlikle daha iyi bir seçenek. O kadar bekleyemem diyorsanız:

Yine daha ucuza daha iyi bir seçenek ama H510 Flow buna tercih edilebilirdi ucuzluğundan ötürü. Benzer kulvarda modeller ama 510 Flow elenecek zaten radyatör takacağınız için. P360A'nın dahili fanları da iyi ve o konuda masraf yaptırmıyor. G360A'nın aksine üst tarafta 360mm radyatör desteği yok. P360A'da önde var. Siz 240mm takacaksınız zaten. İki kasanın da desteği var üst tarafta.

NZXT ürünleri kaliteli ama çoğu overpriced. H510 Flow iyi bir tek o konuda.

Hocam haklısınız gerçekten bilmiyorum fan konusunda içinde gelen fanlara nedense pek güvenemiyorum. Her şey için teşekkür ederim gerçekten H5 Flow hala aklımda. Daha iyi ürün gösteriyorsunuz belki ama içime H5 Flow bayağı sinmiş ondan dolayı kararım biraz H5 Flow'tan yana. Gelişmeleri aktif olarak yazacağım teşekkür ederim.

@Oreki @Ardablm @Tokatlı hocam yardımınıza ihtiyacım var. NZXT H5 Elite alınır mı? Çok sıkıntı yaşar mıyım? Çünkü çok şık ve içinde gelen RGB kontrolcülü 140mm fanlar çok hoşuma gitti üstüne 1 tane de NZXT F120Q fan alıp egzoz fan yapmayı düşünüyorum. Daha ileriki zamanlarda da 240 veya 280mm sıvı soğutmayı üst tarafa monte ederim. Sizce nasıl?

Hocam ürün güzel fakat biraz bütçe aşıyor sadece. Çok teşekkür ederim.

Hocam haklısınız gerçekten bilmiyorum fan konusunda içinde gelen fanlara nedense pek güvenemiyorum. Her şey için teşekkür ederim gerçekten H5 Flow hala aklımda. Daha iyi ürün gösteriyorsunuz belki ama içime H5 Flow bayağı sinmiş ondan dolayı kararım biraz H5 Flow'tan yana. Gelişmeleri aktif olarak yazacağım teşekkür ederim.

@Oreki @Ardablm @Tokatlı hocam yardımınıza ihtiyacım var. NZXT H5 Elite alınır mı? Çok sıkıntı yaşar mıyım? Çünkü çok şık ve içinde gelen RGB kontrolcülü 140mm fanlar çok hoşuma gitti üstüne 1 tane de NZXT F120Q fan alıp egzoz fan yapmayı düşünüyorum. Daha ileriki zamanlarda da 240 veya 280mm sıvı soğutmayı üst tarafa monte ederim. Sizce nasıl?

Önü kapalı bir kasa hava akışı kötü. Onun yerine @Oreki'nin attığı Phanteks G360a kasayı ön siparişle alın şahane bir kasa.

240mm takacaksanız H510 Flow'u eliyoruz o zaman. Corax Alpha'da 8-15 Mayıs'a ön siparişli G360A var aslında.

Hocam piyasaya öyle zehirli bir ok attınız ki... Fanları, kalitesi, donanım desteği ile bu fiyatta alınacak en iyi kasa bence. Şimdi 2000 bütçesi olan herkes bu kasayı bekleyecek. 1 haftadır kasa arıyorum resmen aklımı çeldiniz yav :)

Yakın zamanda bu fiyatlara kasa almak için çok araştırma yaptığım için biraz fazla araştırdım. İki kasa da güze fakat fanlarının olmaması eksi bana göre. Böyle kaliteli bir kasaya takacağınız fan da en az bunun kadar kaliteli olmalı ki kasanın kalitesi belli olsun. Fakat adamakıllı fanlar 200 liradan başlıyor. En son inventus indiriminde P360a aldım 1300 lira civarında. Eğer bu G360a da en az bunun kadar kaliteliyse alınabilir hem bir de radyatör desteği de gelmiş.

Hocam dediğiniz kadar vardır. Güzel model gerçekten çok hoş ama ister enayilik deyin ama H5 Elite sipariş verdim dün gece. Üstüne Cooler Master 240mm sıvı soğutma ve 1 adet NZXT RGB 120mm egzoz fan takacağım. Dış tasarımı gerçekten çok hoşuma gidiyor. Monitör klavye de biraz köşeli yapı olunca ve kasanın dış tasarımı konusunda NZXT beni çok etkiledi. Soğutma konusunda P360a daha iyidir anlattığınıza göre. NZXT de kötü bir kasa değil işimi rahatlıkla görecektir diye düşünüyorum. Umarım pişman olmayız. P360a alanlara da hayırlı olsun şık bir kasa ama biraz zevk meselesi diyerekten noktalıyorum konuşmamı. Sizin fikirleriniz neler.

Hocam ben H5 Flow'da da sadece öne radyatör takılıyor sanıyordum, üste de radyatör takılıyor olması çok iyi benim için. Sadece 2 stok fan ile bırakmayacağım tabii ki kafamdaki plan kasayı aldıktan sonra işlemci değiştirmek daha sonra 2 adet RGB beyaz NZXT fan üstüne de Corsair 240mm sıvı soğutma yapmayı düşünüyorum.
Aldınız mı nasıl flow

Konu sahibi değilim ama Phanteks G360A ile NZXT H510 Flow arasında kaldım. Fiyattan sebep NZXT H510 Flow aldım. Malzeme kalitesi üst seviye. Öne de iki tane Arctic F14 140mm fan aldım. Ses ve soğutma konusunda çok memmunum. Ayrıca RGB düşkünlüğüm yok. Sade ve çok şık bir kasa bana göre. Ayrıca da bayağı sağlam ve kablolama için gayet iyi.

Aldınız mı nasıl Flow.

H5 Elite modelini aldım içinde gelen fanlarla kullanıyorum işlemci için ise Noctua marka kule tipi soğutucu aldım çok memnunum.

Konu sahibi değilim ama Phanteks G360a ile NZXT H510 Flow arasında kaldım. Fiyattan sebep NZXT H510 Flow aldım. Malzeme kalitesi üst seviye. Öne de iki tane Arctic F14 140mm fan aldım. Ses ve soğutma konusunda çok memmunum. Ayrıca RGB düşkünlüğüm yok. Sade ve çok şık bir kasa bana göre. Ayrıca da bayağı sağlam ve kablolama için gayet iyi.

Çok iyi yapmışsın malzeme kalitesi kablolaması falan her türlü konuda memnun etti. Kasamın önü cam olamsına rağmen çok iyi performans veriyor kasanın sesi çok az işlemci 73 dereceyi gördü en fazla ekran kartı 65'in üstüne çıkmadı çok memnunum.

Geri
Yukarı