NZXT H500I soğutma önerisi

Bilgecan Dede

Hectopat
1 Yıldır başlıktaki kasayı kullanmaktayım R5 2600 ve RTX 2070 ile yakın zamanda işlemcimi Ryzen 5 3600X'e geliştireceğim. Kasayla gelen stok fanları kullanıyorum. Soğutma konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım? Ve acaba bu kasanın ön tarafına 280mm boyutunda sıvı soğutma bir işe yarar mı? Çünkü kasanın ön tarafındaki fan bölgesinde hava geçmesi için çok az boşluk var. Acaba üst tarafa bir 140-120mm sıvı soğutucu mu daha iyi olur?

Son düzenleme:
Baştan belirteyim 120 MM sıvı soğutucudan pek verim alamazsın. O kasaya 240/280 MM sıvı soğutucuları burada kendinde göreceğin üzere hep öne takmışlar. Kullananların bir bildikleri var ki öyle kullanıyorlar. Bana kalırsa ilk etapta orta seviye 240 MM sıvı soğutucu alıp daha sonra duruma göre üste hariçten egzoz fan takviyesi yapılabilir.

Baştan belirteyim 120 MM sıvı soğutucudan pek verim alamazsın. O kasaya 240/280 MM sıvı soğutucuları burada kendinde göreceğin üzere hep öne takmışlar. Kullananların bir bildikleri var ki öyle kullanıyorlar. Bana kalırsa ilk etapta orta seviye 240 MM sıvı soğutucu alıp daha sonra duruma göre üste hariçten egzoz fan takviyesi yapılabilir.
Üst ve arka tarafta zaten egzoz fanlar takılı ancak dediğim gibi ön taraftaki delik hem yan tarafta hem de çok ince vereceğim paraya değecek mi acaba onu merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı