NZXT H500i İçinde Kaç Fan Var?

İki adet AER F120 üst panel ve arkada olmak üzere var. Ön tarafa 280mm'ye kadar radyatör desteği var, H500i modeli aynı zamanda iki adet RGB LED şerit ve akıllı çoklayıcı ile geliyor (smart hub). Başka soru varsa alayım, yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. :)

İki adet AER F120 üst panel ve arkada olmak üzere var. Ön tarafa 280mm'ye kadar radyatör desteği var, H500i modeli aynı zamanda iki adet RGB LED şerit ve akıllı çoklayıcı ile geliyor (smart hub). Başka soru varsa alayım, yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. :)
Memnun musunuz? Ve fan değiştirme veya ekleme yaptınız mı?
Eğer zahmet olmaz ise (üşeniyorsanız hiç gerek yok), led şeritler takılıysa bir fotoğraf atma şansınız var mı yandan?

Memnun musunuz? Ve fan değiştirme veya ekleme yaptınız mı?
Eğer zahmet olmaz ise (üşeniyorsanız hiç gerek yok), led şeritler takılıysa bir fotoğraf atma şansınız var mı yandan?
Önde 240mm radyatörlü sıvı soğutucu kullanıyorum intake olarak (Cooler Master ML240L). Kasanın kendi fanları siyah, sade ve şık olduğu için değiştirme ihtiyacı duymadım, performansları da gayet iyi.

Kasa içinse, gayet şık ve sağlam. Sistem kurarken pek zorlanmadım oldukça memnunum.
1.jpg

Soğutması nasıl hocam? Ben de H500 veya H500i almayı düşünüyorum.

Soğutması nasıl hocam? Ben de H500 veya H500i almayı düşünüyorum.
Yan panel temperli cam olduğu için ekran kartı genel olarak daha sıcak çalışıyor diğer bütün kasalarda olduğu gibi. Onun dışında ben memnunum. İşlemci boşta 38-40, yükte 60 derecelerde. Ekran kartı boşta 40, yükte 70-75. Tabii bunda benim bileşenlerimin eski olmasının da etkisi vardır, DDR3 sistem kullanıyorum. :)

Kısacası kasa sizi üzmez, parasını hak ediyor.

Yan panel temperli cam olduğu için ekran kartı genel olarak daha sıcak çalışıyor diğer bütün kasalarda olduğu gibi. Onun dışında ben memnunum. İşlemci boşta 38-40, yükte 60 derecelerde. Ekran kartı boşta 40, yükte 70-75. Tabii bunda benim bileşenlerimin eski olmasının da etkisi vardır, DDR3 sistem kullanıyorum. :)

Kısacası kasa sizi üzmez, parasını hak ediyor.
Çok teşekkür ederim, nternette hiç Türkçe inceleme bulamamıştım kasa hakkında. Benim için çok yararlı oldu. :)
Arkadaşlar bir de şu kasa aklımda kaldı, ''Nzxt S340 Elite'' bunda da 2 adet fan mı mevcut?
NZXT bu forum kullanıcıları tarafından kullanılan, çok tavsiye edilen bir kasa hocam üzmeyeceğini düşünüyorum. Sorunuza gelecek olursak evet 2 fanla geliyor, izlediğim kutu açılımlarına baktığıma göre.

Çok teşekkür ederim, nternette hiç Türkçe inceleme bulamamıştım kasa hakkında. Benim için çok yararlı oldu. :)
Rica ederim :) Ben Technopat'a inceleme yazacaktım fakat kasa elime ulaşınca dayanamayıp aynı gün hemen kurulumunu yaptım, iş işten geçti.
Bu arada H500i ile gelen kutucuğa ya RGB fan ya da hali hazırda takılı olan ledleri takabiliyorsunuz sadece. İkisi aynı anda çalışmıyor. Böyle bir planınız varsa H500 alıp yanına Hue+ alın. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı