NZXT H510 Tempered Glass kasaya GameBooster TITAN 240 sıvı soğutucu sığar mı?

Kullanıs olarak dedıgın dogrudur hocam da aldım artık işten gucten vakıtte bulamıyorum ben gönder tekrar al ver ugrasmak ıstemedım açıkçası evet bu arada termal macun dısına kadar tasmıstı stok fandaki sıvı sogutucuya gelirsek belli bir garantisi var oraya kadar götürse yeter zaten F/P sogutucu bilgisayarcı cok uyguna almıssın 120mm 900e getırıyom ben dedi.

Tek renkmiş Rainbow olarak fark etmedım ARGB degıl yani o bir tık üzdü beyaz yapacaktım :/
100 liraya taktırdım gectim daha iyisi sizlerin olsun iyi günler dilerim <3

Bilgisayarcı uygun fiyata takmış hocam daha fazlasını beklerdim ben pek güven olmuyor çünkü şu devirdeki bilgisayarcılara, bu arada evet 120mm fiyatları 900-1100 arası sizin uyguna almanızın sebebi markadan dolayı, piyasadaki en ucuz 240mm sıvı soğutma diyebiliriz hayırlı olsun yine de.

Tek renkmiş Rainbow olarak fark etmedım ARGB degıl yani o bir tık üzdü beyaz yapacaktım :/ 100 liraya taktırdım gectim daha iyisi sizlerin olsun iyi günler dilerim <3

Peki içinden kontrolcü, kumanda veya CD vs çıktı mı? Belki o şekilde değiştiriliyordur eğer yok ise dediğiniz gibi LED'ler ARGB değildir. Teşekkürler bu arada inşallah sizde ileride daha iyilerine geçersiniz <3

Bilgisayarcı uygun fiyata takmış hocam daha fazlasını beklerdim ben pek güven olmuyor çünkü şu devirdeki bilgisayarcılara, bu arada evet 120mm fiyatları 900-1100 arası sizin uyguna almanızın sebebi markadan dolayı, piyasadaki en ucuz 240mm sıvı soğutma diyebiliriz hayırlı olsun yine de.

Peki içinden kontrolcü, kumanda veya CD vs çıktı mı? Belki o şekilde değiştiriliyordur eğer yok ise dediğiniz gibi LED'ler ARGB değildir. Teşekkürler bu arada inşallah sizde ileride daha iyilerine geçersiniz <3

Yok hocam kumanda vb bir şey Rainbow yazıyor zaten ozellıgınde bazıalrında ARGB yazıyor onlarda kumanda var kablo ıle beraber

Bunu almamın sebebı İtopya'nın paylasması yoksa Game Booster arayıp almam zaten

Bilgisayarcı meselesini acma ınan öldüm :D birine verdım guvenemedım gerı aldım benımle beraber yapmadı sıra varmıs sıra diye gosterdıgı kasalar milattan kalma

2. bir yere gittim 500 lira fiyat cektı kameradan ızlersın dedı yok eyvallah dedım cıktım la zaten mal 1000 lira

En son bir tur daha bir yer aradım abi hemen yapıyorsan geleyım dedim gel hemen yapayım dedı fıyat ne dedım 100 dedi öyle işte dedim fav bilgisayarcımsın :D

Yok hocam kumanda vb bir şey Rainbow yazıyor zaten ozellıgınde bazıalrında ARGB yazıyor onlarda kumanda var kablo ıle beraber.

Bunu almamın sebebı İtopya'nın paylasması yoksa Game booster arayıp almam zaten.

Bilgisayarcı meselesini acma ınan öldüm :D birine verdım guvenemedım gerı aldım benımle beraber yapmadı sıra varmıs sıra diye gosterdıgı kasalar milattan kalma.

2. bir yere gittim 500 lira fiyat cektı kameradan ızlersın dedı yok eyvallah dedım cıktım la zaten mal 1000 lira.

En son bir tur daha bir yer aradım abi hemen yapıyorsan geleyım dedim gel hemen yapayım dedı fıyat ne dedım 100 dedi öyle işte dedim fav bilgisayarcımsın :D

İyi bulmuşsunuz hocam o zaman öyle bir bilgisayarcı, tekrardan hayırlı olsun.

İyi bulmuşsunuz hocam o zaman öyle bir bilgisayarcı, tekrardan hayırlı olsun.

Öyle ya ıyı nıyetli insanlar hala var parasınıda eve gelınce attım nakit yoktu telin sarjıda 1'di sonra atarsın dedı adam yolladı eve.

Dün aldım ve montajladım. Genel olarak hoşuma gitti. 2K ve 4K da denemeler yaptım max 69 derece gördüm tam yükte. Tabiki çok daha kalitelileri var ancak bu da pek kalitesiz bir ürün değil bence. Malzeme kalitesi vs. fena sayılmaz. Bu fiyata çok çok iyi bence. İşlemci 5600X.

Ön tarafa o sıvı sogutucuyu takmıs bulunmaktayım 2K Max grafik aynı oyun yarım saattir en fazla 55i gördü bilginize dostlar.

Hocam merhaba şu an benim kasam da aynı. Önde ML240L takılı ve öne doğru (radyatöre doğru) üflüyor. Arkada egzoz fan var ve bir adet tepe fanı var. Tepe fanı şu an için çalışmıyor çünkü bir kablo eksik gelmiş kablo alacağım 1-2 gün içinde. Kasanın içinde neredeyse hiç hava sirkülasyonu yok. CPU 80 dereceleri görüyor. Her şeyi doğru yaptım ama kasanın için çok sıcak olduğu için parçalar soğumuyor. Sen sirkülasyon sorununu nasıl çözdün? En fazla 55'i gördü yazmışsın. Tepe fanı içeri mi üflüyor? Yoksa tüm fanlar dışarı doğru mu üflüyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim bayağı araştırma yaptım ama bir sonuç elde edemedim.

Ryzen 5 5600
Gigabyte Gaming RTX 3070 Ti
GPU 60-65 derece arası gezerken CPU 80 görüyor. Kasanın camına elimi değdiremiyorum. Sıvı soğutmam sorunsuz çünkü önceki sistemimden yeni söktüm, termal macun MasterGel yani kaliteli.

Hocam gelince iade edin, 2 ay sonra elinizde kalır emin olun, Gamepower ürünleri hiçbir forumda önerilmiyor, bir de siz hassas bir konu olan sıvı soğutmasını almışsınız. Size önerim kule tipi soğutucu almanız, kasanızın ön tarafına takarsanız hava sirkulasyonu ve girişinde sıkıntı yaşarsınız, üste takayıp deseniz mecbur 120mm sıvı soğutucu almak zorunda kalırsınız oda iş yapmaz, en iyisi kaliteli bir kule tipi soğutucu almak.
Hocam konuyu hortlatıyorum biraz ama yardıma ihtiyacım var. Aynı bu H510'dan bende de var. Önü tamamen kapalı bir kasa. Üst egzoz tek fan 140mm'ye kadar destekliyor, arka egzoz 120mm destekliyor. Ryzen 5 5600 işlemcim var, ben de bu aralar işlemci soğutucusu arıyorum. Şu an aklımda Deepcool Ak620 kule tipi soğutucu almak geçiyor ama bir kule tipi soğutucuya göre pahalı, kargo dahil 1650 TL gibi bir fiyatı var. Ben de onun yerine acaba bütçeyi daha da arttırıp olmuşken sıvı soğutma mı olsun diyorum. Sıvı soğutma olarak Arctic Liquid Freezer 2 öneriliyor ama bu 240mm'lik sıvı soğutmayı alırsam mecburen kasanın ön tarafına takacağım. Kasanın yanında diklemesine kalın bir şerit şeklinde delikli delikli kısımlar var sanırım az da olsa hava alsın diye yapmışlar. Bu işlerden anlayan biri olarak sizin tavsiyeniz nedir, ne alacağımı bilemediğim için kararsız kaldım.

Hayır üst taraf 240mm desteklemiyor, ön tarafa takarsanızda hava akışında problem yaşarsınız sağlıklı olmaz, bu arada almadan önce keşke konu açsaydınız iyi bir soğutucu değil klasik Gamepower, yerinizde olsam iade edip kaliteli bir kule tipi soğutucu alırdım.
Hocam bu kanaate nereden vardınız? Alıp kullanmış gibi emin konuşuyorsunuz. Satıldığı sitelerin geri dönüşleri gayet iyi ve herhangi biryerde sızıntı yaptığına yada soğutmadığına dair bir dönüt görmedim. Lütfen emin olmadan kesin yargılarda bulunmayalım.

Hocam bu kanaate nereden vardınız? Alıp kullanmış gibi emin konuşuyorsunuz. Satıldığı sitelerin geri dönüşleri gayet iyi ve herhangi bir yerde sızıntı yaptığına ya da soğutmadığına dair bir dönüt görmedim. Lütfen emin olmadan kesin yargılarda bulunmayalım.

Siz hiç binlerce lira verdiğiniz bir ürünü kötüler misiniz? Ayrıca arkadaş şu anda aldı ve kullanıyor memnun ama bu sıvı soğutucu ileride sorun çıkarmayacak mı? Ayrıca konu biraz eski o yüzden sızıntı yaptığını söylediğimi hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı