NZXT H710i Bilgisayar Kasası İncelemesi

H710i hatta genel olarak çoğu NZXT ürünü zaten premium ürünler. Kasaya bu kadar bütçe ayıran biri gidip stok soğutucuyla kullanmaz, NZXT X73, X63 ya da ne bileyim Noctua NH-D15 takar kullanır. Aynı şekilde ekran kartında da serin çalışan high end modelleri tercih ederler. Tercih ettikleri fanlar kasayla gelen stok fanlar olmaz, daha performanslı fanlar tercih ederler vs. Kaldı ki bu EATX form faktörü destekleyen bir kasa, kasa içi alan ne kadar geniş olursa soğutma performansı da o kadar yüksek olur. Zaten high-end kasalarda genelde mesh panel göremezsiniz. Corsair Obsidian 1000D, Cooler Master Cosmos C700P, MSI MPG Sekira 500X, Thermaltake Level 20 GT gibi kasalar hemen her tarafı cam ve metal yüzeyle kaplıdır, sadece kenarlardaki hava kanallarından beslenirler. Bu onların sıcak çalışacakları anlamına gelmez.
500X'in GN incelemesini izleyin ve nasıl fırın olduğuna şahit olun. Bu arada C700P basitçe ön panel çıkartarak görüntüden çok kaybetmeden hava alabilir, ayrıca tozlanmaz çünkü 2 kat ek filtrasyona sahip. 1000D de yeterli miktarda boşluğa ve fan desteğine sahip. Level 20 GT de hava boşluklarına rağmen pek iyi performans göstermiyor, 7900X işlemciyle testinde oda sıcaklığının 58 derece üstünde durmuş, bu da 30 derecelik normal bir İstanbul havasında 88 derece demek. Evet o kasaları alanlar NH-D15 takar geçer ama o canavara rağmen işlemcim yükte 80 derece olacaksa neden o kasayı alayım? Soğutucu daha çok hava çekmek için sürekli yüksek devirde olacak, daha fazla ses yapacak vs. Mesh olsun tozlu olsun. Mesh kasaya 3 tane daha filtre takarsın yine kapalı kasadan daha iyi performans gösterir. Ben o yönden premium kasaları genelde sevmiyorum, ancak P600S falan. Onda da çünkü adamlar tamamen iki farklı odağa göre tasarım yapmışlar. İki farklı layouta sahip. Görüntüden veya istediğinde sessizlikten ödün vermeden performansa da sahip olabilmeni sağlıyor.

500X'in GN incelemesini izleyin ve nasıl fırın olduğuna şahit olun. Bu arada C700P basitçe ön panel çıkartarak görüntüden çok kaybetmeden hava alabilir, ayrıca tozlanmaz çünkü 2 kat ek filtrasyona sahip. 1000D de yeterli miktarda boşluğa ve fan desteğine sahip. Level 20 GT de hava boşluklarına rağmen pek iyi performans göstermiyor, 7900X işlemciyle testinde oda sıcaklığının 58 derece üstünde durmuş, bu da 30 derecelik normal bir İstanbul havasında 88 derece demek. Evet o kasaları alanlar NH-D15 takar geçer ama o canavara rağmen işlemcim yükte 80 derece olacaksa neden o kasayı alayım? Soğutucu daha çok hava çekmek için sürekli yüksek devirde olacak, daha fazla ses yapacak vs. Mesh olsun tozlu olsun. Mesh kasaya 3 tane daha filtre takarsın yine kapalı kasadan daha iyi performans gösterir. Ben o yönden premium kasaları genelde sevmiyorum, ancak P600S falan. Onda da çünkü adamlar tamamen iki farklı odağa göre tasarım yapmışlar. İki farklı layouta sahip. Görüntüden veya istediğinde sessizlikten ödün vermeden performansa da sahip olabilmeni sağlıyor.

500X'in Technopat incelemesinde Ali Güngör havadar, soğutması güçlü bir kasa olarak bahsediyordu, görüntü itibariyle de çok hoş bir kasaydı, oradan aklımda kalmış. Gamers Nexus incelemesini şimdi gördüm, bilgi için teşekkürler.

500X'in Technopat incelemesinde Ali Güngör havadar, soğutması güçlü bir kasa olarak bahsediyordu, görüntü itibariyle de çok hoş bir kasaydı, oradan aklımda kalmış. Gamers Nexus incelemesini şimdi gördüm, bilgi için teşekkürler.
Ben genelde Türkçe inceleme izlemiyorum, yabancılarda da kasada özellikle GN'i takip ediyorum. 500X biraz garip bir kasa ya, satın alma ödülü falan var. Fanlarının konumlandırması falan da iyi değil. Bu tip ön kapalı kasalarda soğutmayı sağlamak için ciddi statik basınca sahip fanlar lazım ve 500X'in fanları bunun için seçilecek son fanlar falan. Öyle kötü ki GN incelemesinde 18:18 anından sonrasına bakarsan ön panel kalkınca kasanın şaha kalkıp meshleri bile geçtiğini görürsün, havayı iyi hareket ettirebilen fanlara sahip ama hava akışı yerlerde olan bir kasanın göstergesidir bu.

NZXT-H710i-06.jpg

NZXT'nin h serisi kasalarının en son sürümü olan H710I modelini sizin için detaylı olarak inceledik. NZXT H710I modeli tasarımıyla gerçekten göz dolduran bir kasa. Ön kapakta belli belirsiz koyu gri NZXT yazısından başka hiçbir detay göremiyoruz. Üst kapak da aynı şekilde dümdüz ve buradan içeriye toz girmesinin büyük oranda önüne geçiyor. Zaten bu sebeple NZXT […]

Devamı: NZXT H710i Bilgisayar Kasası İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bunu almak için böbrek satmam haricinde kasanın bir sıkıntısını görmedim.

Kasanın termal değerleri beklediğimden iyi. Görüntü itibariyle bana hitap etmese de termal performansına hayran kaldım diyebilirim. Sistemi çok sıcak çalıştıracağı izlenimini bırakmıştı ilk gördüğümde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Türkiye'de inceleme izlemememin sebebi budur sanırım. Ne varsa Gamers Nexus, Hardware Unboxed gibi kanallarda var.

Özellikle RGB led şeritler takıldığında ve minimal bir kasa içi düzenlemeyle dünyanın en güzel kasası olabilir. Geçenlerde X73 incelemesinde de NZXT ürünlerinin Ocak sonunda Türkiye'ye geleceği söyleniyordu, henüz gelen giden yok, umarız bu incelemelerden sonra birileri getirir.
Gelen giden var. 3-4 gün stokalr sürekli değişiyor. Mesela H510 Elite 2 kere stoklara geldi ve bitti. Diğer kasalarda da durum aynı. H510i gelmiş şimdi de.

Geri
Yukarı