NZXT Kasa Alınır mı?

DarkNight_

Hectopat
Öncelikle NZXT markasının kasaları genel olarak nasıldır alınır mı? Çok duyulan bir marka değil kendi adıma söylüyorum. Yoksa Cooler Master, Corsair gibi bilinen markalara mı yönelmeliyim?

Kendiminde aralarında olduğu birçok kişi, NZXT H500, Phanteks P350X, MB511 arasında kalmış durumda. Ben, kasanın Vatandaki halini görünce MB511 den vazgeçtim sayılır. NZXT nin üst kısmında tek fan yuvası simetri açısından beni rahatsız ettiği için P350X e daha yakınım fakat alternatif arayışım devam ediyor.
Kapağın, güç kaynağı bölümünden sonra başlaması P350X ve NZXT de hoşuma gidiyor.

P350X kullanıyorum. Güzel bir kasadır, görüntü ve fiyatına göre verdikleri memnun eder. NZXT'de iyi tabi ki. Ancak orta seviye kasalarında üstte tek fan olmasını bende sevmiyorum.

P350X kullanıyorum. Güzel bir kasadır, görüntü ve fiyatına göre verdikleri memnun eder. NZXT'de iyi tabi ki. Ancak orta seviye kasalarında üstte tek fan olmasını bende sevmiyorum.
En az kaç fan olmali diyorsunuz hocam o zaman? Ve NZXT'nin tum orta seviye kasalarinin üstünde mi tek fan var?

En az kaç fan olmali diyorsunuz hocam o zaman? Ve NZXT'nin tum orta seviye kasalarinin üstünde mi tek fan var?
P350X de 5 adet fan yuvası var. Üst ve önler 120 veya 140 mm, egsoz ise 120 mm. Genel olarak orta seviyelerinde evet, üstte tek fan var. Ancak hangi modelleri tam olarak hepsini bilemiyorum. 2 si de güzel kasadır. Üzeceğini düşünmüyorum. Şu an benim kasamda önde altta tek 120 mm fan, arkada da egsoz fan var. Ekran kartı %50-55 fan hızıyla 64-65 dereceyi geçmiyor. İşlemci biraz daha fazla ısınmakta, stok fanla 3.6 GHz'de 70 i gördüğü oluyor. Corsair H115İ PRO RGB aldım. 3 tane de Noctua fan siparişi verdim. Sessiz ve sıcaklık yönünden iyi bir kasa yapmaya çalışıyorum. Fanların gelmesi 15-20 günü bulabilir. Geldiğinde tekrar bir test yapacağım sıcaklık yönünden, işlemciyi 4.0 GHz'e overclock ederek. O zaman paylaşırım dereceleri.

Öncelikle NZXT markasının kasaları genel olarak nasıldır alınır mı? Çok duyulan bir marka değil kendi adıma söylüyorum. Yoksa Cooler Master, Corsair gibi bilinen markalara mı yönelmeliyim?

NZXT bilinmeyen bir marka değil yurtdışında çok popülerdir.
Ön yargısız alabilirsiniz ama minimum ATX kasa alacaksanız H510I tercih edin derim.
Çünkü fiyat azaldıkça özellikleri de düşünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı