Çözüldü NZXT Kraken 240 işlemciyi soğutmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YavuzAkbay

Kilopat
Yer
North-Rhine Westphalia
Daha fazla  
Meslek
Data Analyst
RAM
Corsair Vengeance 32GB
SSD veya HDD modeli
Crucial T600
Ekran kartı
Gigabyte RTX2070 Aero
Anakart
Asus ROG Strix B650-A
İşlemci
AMD Ryzen 7700x
Merhaba arkadaşlar. Daha bugün yeni bir sistem topladım fakat işlemci soğumuyor. NZXT Kraken 240 soğutmam var. Fanı her şekilde taktım fakat radyatör ısınmıyor bile. Sıvı sıcaklığı 55 dereceye kadar çıkıyor, aynı zamanda işlemci sıcaklığı 90 derecenin üstünü görüyor fakat işlemci bir türlü soğumuyor. Pompayi aıo_pump, fanları da NZXT'nin verdigi kablo ile USB2 portuna bagladim.

Çözüm
İnternette gördüğüm çözümü uygulayarak söküp boruyu biraz bir o yana bir bu yana ters düz edip tekrar taktım. Sorun düzeldi arkadaşlar.
Bazen bilgisayarda yanlış görünüyor doğru olduğundan emin misiniz?
Bilgisayar kapanmasa pek umurumda olmazdı ama bilgisayar kapanınca açmaya korkar oldum. Artık soğumasını bekliyorum, donanım değişikliği yaptığımda düzelip düzelmediğini görmek için açıyorum.

BIOS'ta bile bu dereceyse kesinlikle kurulumda bir hata vardır. Tekrar gözden geçirmeni öneririm. Pompayı tekrar kontrol et. Üstte arkadaşın da söylediği gibi bandı söktün mü? Kurulum için netteki videolara da göz gezdirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı