NZXT Kraken x52 240mm vs Thermaltake Floe Riing RGB 240 TT

Corsaır55

Decapat
1) NZXT KRAKEN X52 240mm RGB İşlemci Sıvı Soğutma Sistemi | ITOPYA
2) Thermaltake Floe Riing RGB 240 TT Premium Edition Sıvı Soğutma Sistemi | ITOPYA

Öncelikle sormak istediğim bu 2 sıvı soğutma sisteminden birini almayı düşünüyorum, hangisini tavsiye edersiniz ve bu sistemler güvenilir midir? Bir kaç kişiden sıvı soğutma sistemlerinin sorunlu güvenilmez olduğu yönünde duyumlar aldım. Benim pek bir bilgim yok sıvı soğutma mı hava soğutma mı? Önerirsiniz. (hava soğutma için Thermaltake Frıo extreme nasıl) İ7 9700K işlemcili oyun bilgisayarı topluyorum, şimdiden teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bu kadar para harcamak gereksiz. Akasa Venom Voodoo bile işinizi görür diye düşünüyorum. Not: Boyu 163 mm'dir. Kasanıza sığar mı sığmaz mı kontrol etseniz iyi olur.

Kraken X62 kullanıyorum. Düşündüğünüz ürünün 280 mm'lik versiyonu. Pompa konusunda oldukça sessiz. Şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkarmadı. Thermaltake de kalitelidir, tercih edilebilir.

Hava mı yoksa sıvı soğutma mı dersek biraz da sizin bütçenize bağlı. 9700K'nın yanına en az 240 mm'lik bir sıvı soğutma yakışır ama fiyatları da cep yakıyor. Eğer bütçe konusunda sıkıntınız yoksa sıvı soğutma kullanmanızı tavsiye ederim.

Kraken X62 kullanıyorum. Düşündüğünüz ürünün 280 mm'lik versiyonu. Pompa konusunda oldukça sessiz. Şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkarmadı. Thermaltake de kalitelidir, tercih edilebilir.

Hava mı yoksa sıvı soğutma mı dersek biraz da sizin bütçenize bağlı. 9700K'nın yanına en az 240 mm'lik bir sıvı soğutma yakışır ama fiyatları da cep yakıyor. Eğer bütçe konusunda sıkıntınız yoksa sıvı soğutma kullanmanızı tavsiye ederim.

Kullandığınız x62den memnunsunuz anladığım kadarıyla peki tavsiye eder misiniz x62yi İ7 9700k işlemci için oc yapmaktan pek anlamam oyun oynamak için sorunsuz bi soğutma istiyorum etraftan su kaçırma vs sorunlar var diye duyumlar almıştım genel olarak siz kullandığınız x62 için ne dersiniz

Cooler Master her zaman tercihimdir hocam. 120, 240, 360 mmliklerin hepsini kullanma fırsatı buldum. Ve NZXT ya da Corsair markalarını da kullandım. Açıkçası beni en çok tatmin eden Cooler Master oldu.
Yine de sizin tercihiniz tabii.

Overclock yapmayacak, standart hali ile kullanacaksanız Kraken 62 gereksiz olur. Ben geçen yıl kampanya ile uygun fiyata almıştım, şimdi 1400 liraya dayanmış. Şu an alacak olsam o parayı vermezdim. Üstteki arkadaşın da dediği gibi daha uygun fiyatlı Cooler Master ya da Corsair'in ürünlerine de bakabilirsiniz. Bu markalar da sizin beklentilerinizi karşılar.

Ben kaliteli bir ürün alıp da bahsettiğiniz sorunları yaşayan birini görmedim. Doğru kullanım ile uzun yıllar sıkıntısız kullanılabilecek ürünler bunlar. Üretim hataları tabi ki olabilir ama bunların yaşanma ihtimali göz ardı edilebilecek kadar düşük seviyelerde. Yaşanabilecek en büyük sıkıntı pompanın arızalanması olabilir, onun da yaşanma oranı çok düşük. Yine de sıvı soğutma içinize sinmeyecekse hava soğutma olarak Noctua ürünlerini öneririm. Kasanıza ve bütçenize uyan bir Noctua ile kafanız rahat, keyfinize bakarsınız.

Overclock yapmayacaksanız gereksiz olur. MSI Frozr XL ala bilirsiniz hava soğutucu olarak. Ben de sıvı soğutmaya pek güvemediğim için, tercihim hava soğutma olurdu.

Ben kendi kasamda 9700k'yı soğutmak için Cooler Master MasterLiquid 240L kullanıyorum ve gayet memnunum sistem boşta 29 30 derecede çalışıyor. Sesiyle ilgili gürültü şikayetleri olsa da ben herhangi bir rahatsız edici ses duymadım. Tercihlerinin arasında olmasa da tavsiye vermek istedim belki ilgini çeker.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı