Nzxt Kraken X62 ile i5 9600K Isınma Sorunu

emresezer3959

Centipat
  • Anakart: ASUS Z370-PII
  • İşlemci: Intel Core i5 9600K
  • Ekran kartı: MSI Ventus RTX 2060
  • PSU: 600W FSP Hydro
  • Kasa: Corsair 460X
  • Fanlar: Önde 3 adet Thermaltake Pure 12RGB Üstler ve arka Arctic BioniX P120
  • Sıvı soğutma: NZXT Kraken X62 280MM

Bugün sıvı soğutma’nın montajını yaptım. Daha sonra Test için Division 2’ye girdim. 10 dakika oynadıktan sonra işlemci sıcaklık değerlerine baktığımda 82 derecelere ulaşmış. Fazla yüksek geldi. İşlemci Turbo Boost açık şekilde 4.6GHz'de çalışıyor. Blok düzgün oturmuş şekilde ve radyatör öne takılı. Kasanın içinin fotoğrafını ekledim. Bu sıcaklık değerlerini nasıl düşürebilirim yardımcı olur musunuz?

A97FF274-D5B2-4AEF-B930-D924CE1C61BE.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Anakart: ASUS Z370-PII
  • İşlemci: Intel Core i5 9600K
  • Ekran kartı: MSI Ventus RTX 2060
  • PSU: 600W FSP Hydro
  • Kasa: Corsair 460X
  • Fanlar: Önde 3 adet Thermaltake Pure 12RGB Üstler ve arka Arctic BioniX P120
  • Sıvı soğutma: NZXT Kraken X62 280MM

Bugün sıvı soğutma’nın montajını yaptım. Daha sonra Test için Division 2’ye girdim. 10 dakika oynadıktan sonra işlemci sıcaklık değerlerine baktığımda 82 derecelere ulaşmış. Fazla yüksek geldi. İşlemci Turbo Boost açık şekilde 4.6GHz'de çalışıyor. Blok düzgün oturmuş şekilde ve radyatör öne takılı. Kasanın içinin fotoğrafını ekledim. Bu sıcaklık değerlerini nasıl düşürebilirim yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 478867
Radyatör fanları içeri mi hava üflüyor dışarı mi?

Yazılım olarak HWinfo ya da AIDA64 ile bakar mısınız? Teste sokun bir test esnasinda derece atarsa eliniz ile pompaya az bastirin dusmeye baslarsa montaj sorunu olabilir.
Tamamdır, eve gidince deneyeceğim dönüş yapacağım size.
Konu ile alakalı değil de, Ekran Kartını neden üste takmıyorsunuz?
Sıvı soğutmanın borularını bükmemek amacıyla yaptım. Arkadaşın dediği gibi şuan takılı olan slotta PCIe x16 olduğu için performans kaybı yaşayacağımı sanmıyorum teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı