NZXT Kraken X62, R5 5600X için uygun mu?

Sonayb

Hectopat
Yeni işlemci aldım Ryzen 5 5600x hali hazırda kullandığım işlemci soğutucum Arctic freezer 34 e sport duo internetten 2. el bulduğum NZXT yi alsam çok bir fark vs olur mu? Daha önce hiç sıvı soğutma kullanmadım.

NZXT Kraken biraz fazla pahalı. (AM4 soket desteği var. Takabilirsiniz.) O fiyata güzel performans verebilecek 360 mm radyatör de bulunur. Ancak esas önemli olan mevcut kule soğutmanız 5600x için gayet yeterli olmasıdır. Hiçbir şey almayın.

Uygun mu diye başlığı değiştirmişler asıl sorum elimdeki ile bunun arasında kayda değer bir değişim olur mu yoksa hiç gerek yok mu?

Zaten kendi stok soğutucusu ile geliyor onu kullanmıyorsanız bile oldukça performanslı bir kule tipi soğutmanız var zaten hiçbir şey almanızı önermem.

NZXT Kraken biraz fazla pahalı. (AM4 soket desteği var. Takabilirsiniz.) O fiyata güzel performans verebilecek 360 mm radyatör de bulunur. Ancak esas önemli olan mevcut kule soğutmanız 5600x için gayet yeterli olmasıdır. Hiçbir şey almayın.
Teşekkürler bunu bilmek iyi oldu çünkü NZXT almak için eski işlemcim ile takas yağacaktım. İşlemcimi 1400 TL satışa koymuştum soğutucu 1200 TL di

Uygun mu diye başlığı değiştirmişler asıl sorum elimdeki ile bunun arasında kayda değer bir değişim olur mu yoksa hiç gerek yok mu?

Elbette fark olur ancak ben yerinde olsaydım elimdeki soğutucu ile devam ederdim canavar gibi soğutur 5600X zaten 7nm 65W TDP çok ısınan bir işlemci değil.

Geri
Yukarı