NZXT S340 Elite yerine kasa önerisi

Bütçeyi azıcık arttırabilirseniz:

Dostum sence bu kasa nasıl. Hem üste hem öne 360'lık radyatör takılabiliyor. Arkadaşım bunu almayı düşünüyor ama nedense kimse olumlu olumsuz bir yorum yapmıyor :D.

Son düzenleme:

Dostum sence bu kasa nasıl. Hem üste hem alta 360'lık radyatör takılabiliyor. Arkadaşım bunu almayı düşünüyor ama nedense kimse olumlu olumsuz bir yorum yapmıyor :D.

İyi gibi duruyor, önü mesh, hava sirkülasyonu iyidir büyük ihtimalle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TD500 önü mesh olduğu için daha iyi havalandırmaya sahip gibi. XPG de üzmez. XPG'nin hava giriş ve tahliye kanalı yandan olduğu için sessiz kasa olduğuna işaret. İki kasa da üstte sıvı soğutma desteği verirken RAM ve anakart soğutma bloğu ile çakışmayacak bir yapıda.

Dostum sence bu kasa nasıl. Hem üste hem öne 360'lık radyatör takılabiliyor. Arkadaşım bunu almayı düşünüyor ama nedense kimse olumlu olumsuz bir yorum yapmıyor :D.
Panzer S adı gibi sağlam ve güçlü duruyor. Yanlış görmediyesem kasa önünde fanları yok, fan masrafı olacak. Kaldı ki kaliteli ve sessiz fanların tanesi 70-100 TL arası diye biliyorum. Sistem yükselten biri eski kasasındakileri takabilir.

Son düzenleme:
TD500 önü mesh olduğu için daha iyi havalandırmaya sahip gibi. XPG'de üzmez. XPG'nin hava giriş ve tahliye kanalı yandan olduğu için sessiz kasa olduğuna işaret. İki kasa da üstte sıvı soğutma desteği verirken RAM ve anakart soğutma bloğu ile çakışmayacak bir yapıda.

Panzer s adı gibi sağlam ve güçlü duruyor. Yanlış görmediyesem kasa önünde fanları yok, fan masrafı olacak. Kaldı ki kaliteli ve sessiz fanların tanesi 70-100 TL arası diye biliyorum. Sistem yükselten biri eski kasasındakileri takabilir.

Vatan'da falan 4 fan ile geldiği söyleniyor. Fiyatı buna çok yakın ama maalesef Vatan'ın çoğu şubesinde kalmamış.

Bu kasa iyi midir?

250 TL daha ucuza bu var.

Bu kasa iyi midir?
Aynı olan ama tek eksik olarak önde 2 RGB fanı olan, arkadaki fanın RGB olmayanını sipariş verdim dün. MSI Mag Forge 100m modeli benimki. Eksi olarak öndeki mesh ızgaranın arkasında toz filtresi yok. Klima vs. tamircilerinde hava filtresi için rulo malzeme bulunuyor. Kasa önüne yetecek kadar kestirip mesh ızgaraya içten japon yapıştırıcı ile yapıştırarak bu sorunu çözebilirsin. Ben öyle yapmayı düşünüyorum. 10-15 TL masraf tabi uğraşırsan.

Zalman N5 MF'de üstte sıvı soğutma desteği yok bu arada. Sıvı soğutma düşünmüyorsan sıkıntı olmaz.

Aynı olan ama tek eksik olarak önde 2 RGB fanı olan, arkadaki fanın RGB olmayanını sipariş verdim dün. MSI Mag Forge 100M modeli benimki. Eksi olarak öndeki mesh ızgaranın arkasında toz filtresi yok. Klima vs. tamircilerinde hava filtresi için rulo malzeme bulunuyor. Kasa önüne yetecek kadar kestirip mesh ızgaraya içten japon yapıştırıcı ile yapıştırarak bu sorunu çözebilirsin. Ben öyle yapmayı düşünüyorum. 10-15 TL masraf tabii uğraşırsan.

Zalman N5 Mf'de üstte sıvı soğutma desteği yok bu arada. Sıvı soğutma düşünmüyorsan sıkıntı olmaz.

Sıvı soğutma desteği istiyorum üst kısımda. Şu anki kasamda ön kısımda var bu detsek ve diğer kasalar boyut olarak daha küçük şu anki kasamdan.

Sıvı soğutma desteği istiyorum üst kısımda. Şu anki kasamda ön kısımda var bu detsek ve diğer kasalar boyut olarak daha küçük şu anki kasamdan.
En uygun fiyatlı olan MSI Mag Forge 101M. Üstteki sıvı soğutma desteği iyi ve RAM ile anakartı sıkıştırmıyor. Tek handikabı önde mesh ızgara var arkasında toz filtrresi yok. Bahsettiğim yöntemle kendin yapıştırabilirsin.
Dert değil dersen sıkıntı yok. Diğer türlü TD500 veya XPG öneririm. TD500 daha serin hava akışı sağlarken XPG'nin hava kanalları yanda olduğundan dışarıya daha az ses verir. İçeride gürültülü sıvı soğutma kullanmıyorsan kasa sessizliğini pas geçebilir daha iyi havalandırmalı modellere yoğunlaşabilirsiniz.
Aklıma gelmişken MSI Mag Forge 101M modelinin incelemelerine iyi bak. Öndeki 3 fan için ayrı ayrı anakarta bağlantı mı yapmak gerekiyor yoksa öndeki 3 fanı birleştirici aparatı var mı anakarta tek girişle bağlamak için. MSI Mag Forge 100M modelinde öndeki iki fanı anakarta iki ayrı fan girişinden bağlamak lazım olduğunu fark ettim incelemelerde. Allah'tan anakartımda bol fan girişi var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı