NZXT'den 3 yeni kasa: H7, H7 Elite ve H7 Flow

O biraz sadelik ve minimalist düşünenler için seriydi.

Pahalıydı ama vesselam :D hala da pahalı gerçi. H510 Flow daha ucuz :D

H510 Flow mesela çok iyiydi.

Ona tek eklentileri ön paneli mesh yapmak oldu değil mi? O da radyatör desteği olarak kıt çünkü, üst tarafa 240mm radyatör desteği olsa iyi olurdu en azından.

Öneri yelpazeme sokacağım bir ürün olmayacağı için pek bir önemi yok. 1500 TL olmadığı sürece önermem şahsen.

1500 TL'ye de DLS480 ve DLX-21 var, onların önüne geçer mi bu kasa? DLX-21'deki yan tarafa radyatör desteği ve benzer destek onu öne atar gibi, dahili fan sayısı da daha fazla ve RGB. Sen ne dersin hoca?

Ona tek eklentileri ön paneli mesh yapmak oldu değil mi? O da radyatör desteği olarak kıt çünkü, üst tarafa 240mm radyatör desteği olsa iyi olurdu en azından.
Bu kasayı alanlar genelde içerisine Fuma 2, Hyper 212 Black gibi tercihlerde bulunuyor. Çok sıvı soğutma diye diretenler de NZXT Z veya X serisi sıvı soğutma alıyor. Kısacası bu kasayı alanlar parasına ve işlevine değil, markasına ve tasarımına bakıyor.
1500 TL'ye de DLS480 ve DLX-21 var, onların önüne geçer mi bu kasa? DLX-21'deki yan tarafa radyatör desteği ve benzer destek onu öne atar gibi, dahili fan sayısı da daha fazla ve RGB. Sen ne dersin hoca?
Asla. DLX-21 ve DLS-480, bulundukları bütçenin kralları.

Bir 5 sene sonra önü kapalı modeller için ön kapağın yanına filtreli delikler açmayı da keşfedecekler.

Onu çoktan keşfettiler canım :D

1653501871855.png

Şu yan tarafta var, da yeterli değil işte :D

Onu çoktan keşfettiler canım :D

Eki Görüntüle 1399433

Şu yan tarafta var, da yeterli değil işte :D

Delikler de fanların gerisinde duruyor havayı çeksin diye mi yapmışlar atsın diye mi belli değil 😂. Piyasada nasıl tutunabildiğini anlamadığım sayılı markalardan birisi şu NZXT özgün bir ürünleri var desen yok, rakiplerinden ucuz desen değil. Şansa Reddit'te popüler oldular sonra sosyal medyadan yürüdüler, milletin aklında "NZXT iyiymiş abi" diye algı yarattılar gidiyorlar.

Delikler de fanların gerisinde duruyor havayı çeksin diye mi yapmışlar atsın diye mi belli değil 😂. Piyasada nasıl tutunabildiğini anlamadığım sayılı markalardan birisi şu NZXT özgün bir ürünleri var desen yok, rakiplerinden ucuz desen değil. Şansa Reddit'te popüler oldular sonra sosyal medyadan yürüdüler, milletin aklında "NZXT iyiymiş abi" diye algı yarattılar gidiyorlar.
Aslında markanın yerine göre çok iyi ürünleri var, kaliteli de. Ama fiyat konusunda hiç acımıyorlar. Yurt dışında NZXT çok seviliyor. Yabancılar bizim gibi airflow manyağı değiller pek :D H510 Elite kullanıcıları, H510 Flow kullanıcılarından çok daha fazla.

H510 Elite facia :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NZXT sonradan dersini aldı daha iyi ürün yapıyor en azından kasa tarafında, ama şu fiyatlar öldürecek beni :D

Bu da indirimli haliymiş
bruhe.png

H510 Elite facia :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NZXT sonradan dersini aldı daha iyi ürün yapıyor en azından kasa tarafında, ama şu fiyatlar öldürecek beni :D

Bu da indirimli haliymiş Eki Görüntüle 1399468
Bu kasa indirimde 1200-1300'e kadar düşüyor bu arada. H510 Flow modeli de şu an 1600 TL civarlarında. Bence H510 Flow'un TR fiyatı güzel.

@BerkayZ87 yurt dışında PC-O11 Dynamic kullanıcısı da fazla bayağı, onun harici bir de 4000D ve 5000D Airflow fazla görmüştüm.
Bence H510 Flow'un TR fiyatı güzel.

Bence fazla, estetik mestetik de fiyattan rakiplerine göre destek az olunca insan arıyor. Yani en azından ben arıyorum sanırım, estetik o kadar da kasmıyor beni.

@BerkayZ87 yurt dışında PC-O11 Dynamic kullanıcısı da fazla bayağı, onun harici bir de 4000D ve 5000D Airflow fazla görmüştüm.
Yabancıların en sevdiği kasalar;
  • Fractal Design Torrent
  • Lian Li O11 Dynamic
  • Lian Li Lancool II Mesh
  • NZXT H510 Elite
  • 4000D, 4000X, 5000X ve 5000D
Bence fazla, estetik mestetik de fiyattan rakiplerine göre destek az olunca insan arıyor. Yani en azından ben arıyorum sanırım, estetik o kadar da kasmıyor beni.
Kullanıcı "Benim elimdeki parçalar bunlar, büyük bir şey aramıyorum ve sadelik önceliğim." demediği sürece ben de önermiyorum pek.

Aslında markanın yerine göre çok iyi ürünleri var, kaliteli de. Ama fiyat konusunda hiç acımıyorlar. Yurt dışında NZXT çok seviliyor. Yabancılar bizim gibi airflow manyağı değiller pek :D H510 Elite kullanıcıları, H510 Flow kullanıcılarından çok daha fazla.

Sırf tasarıma ve markaya para veriyorlar özellikle r/pcmasterrace'deki Amerikalıları görsen bu kadar cahili bir arada bulamazsın. Türkiye'de yaşasalar potansiyel İzoly ve Turbox müşterisi olurlardı.

Geri
Yukarı