NZXTH510 Elite uyumlu sıvı soğutucu önerisi

thingforpings

Centipat
Daha fazla  
Selamlar herkese,

NZXTH510 Elite kasam var ekran kartim ASUS ROG STRIX 3060 Ti. Sivi sogutucu olarak Arctic Liquid Freezer II 280 mm almayi dusunuyorum ancak sigar mi sigmaz mi karar veremedim. Bu konulara hakim birileri var mi aramizda?

Konuya hakim olmaya gerek yok. Sitesine girip bakabilirsiniz.
1650840217862.png

Selamlar herkese,

NZXTH510 Elite kasam var ekran kartim ASUS ROG STRIX 3060 Ti. Sivi sogutucu olarak Arctic Liquid Freezer II 280 mm almayi dusunuyorum ancak sigar mi sigmaz mi karar veremedim. Bu konulara hakim birileri var mi aramizda?

https://preview.redd.it/x60t6mohcix...bp&s=391e5694d8e76df2ee8b173ef06835e6d24c413b
Gönül rahatlığı sığıyor alabilirsiniz hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

https://preview.redd.it/x60t6mohcix...bp&s=391e5694d8e76df2ee8b173ef06835e6d24c413b
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşa verdiğiniz tavsiye için teşekkürler. Acaba ram olarak ne kadar alanı kalır Arctic’i kullanırsa ? Bunu ben merak ettim

Arkadaşa verdiğiniz tavsiye için teşekkürler. Acaba RAM olarak ne kadar alanı kalır Arctic'i kullanırsa? Bunu ben merak ettim.

Sıvı soğutma RAM'i engellemez dostum eğer dediğin durum kule tipi bir soğutma da ise yüksekliği önemli modelin, yeni modeller RAM'i engellemiyor diye biliyorum genel olarak.

Konuya hakim olmaya gerek yok. Sitesine girip bakabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1369835
Konuya hakim olmaya gerek var ben kaç mm almalıyım diye sormadım. Bu gibi parçaların milimetrik ölçüleri olduğu için tecrübe etmek gerekli bu sebeple konuyu açtım. Gerginliğinizi başka bir yerde yansıtmanızı rica ederim.

@flitttermice dostum yardım için sağol. Diğer arkadaşlad sizler de sağolun
Aslında buradaki parçalar ile benim parçalar farklı. Ekran kartım asus rog 3060 TI diğer ekran kartlarına göre çok daha uzun bir kart. @Galactus616 hocamın dediği gibi sığmayacak gibi gözüküyor

Son düzenleme:
Konuya hakim olmaya gerek var ben kaç mm almalıyım diye sormadım. Bu gibi parçaların milimetrik ölçüleri olduğu için tecrübe etmek gerekli bu sebeple konuyu açtım. Gerginliğinizi başka bir yerde yansıtmanızı rica ederim.

@flitttermice dostum yardım için sağ ol. Diğer arkadaşlad sizler de sağ olun.

Aslında buradaki parçalar ile benim parçalar farklı. Ekran kartım ASUS ROG 3060 Ti diğer ekran kartlarına göre çok daha uzun bir kart. @Galactus616 hocamın dediği gibi sığmayacak gibi gözüküyor.

Öne 280mm takılabiliyor ama Arctic Liquid Freezer II 280Mm'nin radyatörü kalın olduğu için sığmayacaktır. Radyatörü daha ince olan modellere bakmanız lazım.

Mesela ekran kartı uzunluğu 300mm olan bu sisteme ucu ucuna sığmış, sizin ekran kartını 318mm. Surprise 3080 Build by tylerscustombuilds - AMD Ryzen 5 3600, GeForce RTX 3080 10GB, NZXT H510 Elite ATX Mid Tower - PCPartPicker

Hocam ikiniz de kusura bakmayin ekran karti boyutunu es geçmişim ön iki fani cam boşluğunu koysaniz diyeceğim o zaman cekecek havasi kalmiyacak fanlarin.
Engelliyor hocam başıma gelmişti. RAM'im 63mm olduğu için soğumayı takınca 0-0 oluyordu. Küçük kasalarda yaşanan bir problem.

İlk defa sizden duydum vallahi her gun yebi bir bilgi iki plastik kesememisler o zaman muhendisler tasarim yaparken saçma bir problem.

Geri
Yukarı