Nzxt'nin Türkiye Distribütörü Corax Alpha

Nzxt firması sonunda Türkiye distribütörünü seçti. Kendilerini arayıp konu hakkında bilgi aldım ve doğruladım.
Firmadan Nzxt H440 model kasa satın aldım, gün içinde kargolandı ve sorunsuz bir şekilde teslim aldım.
Birçok kişinin isteyipte alamadığı ürünleri temin etmek artık oldukça kolay.
Ayrıca sadece Nzxt değil, Mionix ve Cherry gibi firmalarında satışını yapıyorlar.
IPT || 0850 420 34 34
https://magaza.iptelecom.com.tr/6_nzxt

Bugün gecikmenin gümrük ile ilgili bir sorun olduğunu anlatan bir mail atmışlar, önümüzdeki hafta içinde teslim edileceğini ve 50 TL'lik özür tazminatı vereceklerini yazmışlar. Ben özür tazminatını talep etmeyeceğim ama mail gelmediyse bilginiz olsun arkadaşlar. Gecikmeler biz müşterilerin suçu değil tabi ki ama bence bu işin yönetimini şimdilik iyi yapmışlar gibi görünüyor. Böyle şirketlerin sahiplenilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ekran Görüntüsü (235).png

Bu konuyu takip edenler benim bu firma hakkında iyimser ve iyi niyetli olduğumu bilirler ancak son durumumda ciddi şekilde mağduriyetim var ve firmanın savunmasına da güvenmiyorum.

30 Kasım'da, yılbaşı teslimi diye arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldığım ürün için bunları söylüyorum. İlk olarak 9 Ocak tarihinde ürünün durumuyla ilgili irtibata geçilmiş ve bir sonraki hafta ürünün elime ulaşacağı konusunda bilgilendirilmişim. Buraya kadar tamam, normaldir olabilir böyle şeyler deyip konuyu uzatmadım. İlk konuşmada 50 TL'lik özür tazminatı vereceklerini söylediklerinde tazminat istemediğimi de söyledim ve ürünü arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldığımı belirtip 18 Ocak'a kadar elime geçmesinin önemini vurguladım.

18 Ocak günü tekrar mail geldi, gümrük sorunundan dolayı en az 10 günlük gecikme olacak dendi, bu konuda memnuniyetsiz olduğumu nazik ve çok üstünkörü bir şekilde belirttiğim bir cevap attım. Bu mail'de ürün fiyatının yarısının hesabıma yatırılacağı söylenmişti ve ben gene iyi niyetli davranarak ücret iadesi yapmalarının şart olmadığını söyledim.

25 Ocak civarında (gün tam aklımda değil), birkaç denemenin ardından telefon ile kendilerine tekrar ulaştım ve bana ürünlerin hâlâ gümrükte olduğunu söyleyip 1 haftalık bir gecikme daha olacağını söylediler.

Şubat başında tekrar telefon ile ulaştım, bu sefer tarihi 7 Şubat'a attılar. 7 Şubat'ta tekrar aradığımda ürünün 9 Şubat'ta (bugün) bana kargolanacağı söylendi ve son olarak bugün aradığımda ise tarihi gene 1 hafta ileriye attılar.

Artık kimse kusura bakmasın ama ben burada art niyet arıyorum. Diğer ürünlerin gümrükten geçip klavyelerin gümrükte takılması da, hadi ürünler gümrükte takıldıysa bile o ürünlerin 1 aydan uzun süredir geçirilememiş olması da inandırıcı gelmiyor. Ürünün fiyatı ilk sipariş verdiğim zaman bile çok çok uygundu, bu sürede Dolar artışı sonucu aynı fiyata o ürünü sattıklarında zarar edeceklerinin farkındayım ancak bu satışı yapan kendileri olduğu için beni ilgilendiren bir durum yok. Hatta sırf bu ürünün satışından zarar edeceklerinin farkında olduğum için ücretin yarısının iade edilmesini bile istemedim.

Açıkça söylüyorum, son döviz artışlarından sonra bu ürünü bu kadar zararla bana satmak istemedikleri için beni bu satıştan caydırma yoluna gittiklerini düşünüyorum. Sizi de bu firmadan ileriye dönük sipariş vermemeniz konusunda uyarıyorum. Telefon görüşmelerinin ses kayıtları alınmadı, durumun bu kadar ilerleyebileceğini önceden kestirseydim yapardım, isteyen olursa mail yazışmalarının ve sipariş detaylarının ekran görüntülerini buraya yükleyebilirim.

Son düzenleme:
Bu konuyu takip edenler benim bu firma hakkında iyimser ve iyi niyetli olduğumu bilirler ancak son durumumda ciddi şekilde mağduriyetim var ve firmanın savunmasına da güvenmiyorum.

30 Kasım'da, yılbaşı teslimi diye arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldığım ürün için bunları söylüyorum. İlk olarak 9 Ocak tarihinde ürünün durumuyla ilgili irtibata geçilmiş ve bir sonraki hafta ürünün elime ulaşacağı konusunda bilgilendirilmişim. Buraya kadar tamam, normaldir olabilir böyle şeyler deyip konuyu uzatmadım. İlk konuşmada 50 TL'lik özür tazminatı vereceklerini söylediklerinde tazminat istemediğimi de söyledim ve ürünü arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldığımı belirtip 18 Ocak'a kadar elime geçmesinin önemini vurguladım.

18 Ocak günü tekrar mail geldi, gümrük sorunundan dolayı en az 10 günlük gecikme olacak dendi, bu konuda memnuniyetsiz olduğumu nazik ve çok üstünkörü bir şekilde belirttiğim bir cevap attım. Bu mail'de ürün fiyatının yarısının hesabıma yatırılacağı söylenmişti ve ben gene iyi niyetli davranarak ücret iadesi yapmalarının şart olmadığını söyledim.

25 Ocak civarında (gün tam aklımda değil), birkaç denemenin ardından telefon ile kendilerine tekrar ulaştım ve bana ürünlerin hâlâ gümrükte olduğunu söyleyip 1 haftalık bir gecikme daha olacağını söylediler.

Şubat başında tekrar telefon ile ulaştım, bu sefer tarihi 7 Şubat'a attılar. 7 Şubat'ta tekrar aradığımda ürünün 9 Şubat'ta (bugün) bana kargolanacağı söylendi ve son olarak bugün aradığımda ise tarihi gene 1 hafta ileriye attılar.

Artık kimse kusura bakmasın ama ben burada art niyet arıyorum. Diğer ürünlerin gümrükten geçip klavyelerin gümrükte takılması da, hadi ürünler gümrükte takıldıysa bile o ürünlerin 1 aydan uzun süredir geçirilememiş olması da inandırıcı gelmiyor. Ürünün fiyatı ilk sipariş verdiğim zaman bile çok çok uygundu, bu sürede Dolar artışı sonucu aynı fiyata o ürünü sattıklarında zarar edeceklerinin farkındayım ancak bu satışı yapan kendileri olduğu için beni ilgilendiren bir durum yok. Hatta sırf bu ürünün satışından zarar edeceklerinin farkında olduğum için ücretin yarısının iade edilmesini bile istemedim.

Açıkça söylüyorum, son döviz artışlarından sonra bu ürünü bu kadar zararla bana satmak istemedikleri için beni bu satıştan caydırma yoluna gittiklerini düşünüyorum. Sizi de bu firmadan ileriye dönük sipariş vermemeniz konusunda uyarıyorum. Telefon görüşmelerinin ses kayıtları alınmadı, durumun bu kadar ilerleyebileceğini önceden kestirseydim yapardım, isteyen olursa mail yazışmalarının ve sipariş detaylarının ekran görüntülerini buraya yükleyebilirim.

Distribütör kaynaklı bir sorun olduğu hakkında bilgilendirme yapmışlardı fakat tabiki de bahsettiğiniz sorunların sebebi olarak yetersiz bir cevap. Eğer yazdıklarınızı içeren bir kayıt veya mail varsa bu konuda paylaşmanız diğer alışveriş yapacak kullanıcılar için de bilgilendirme olur.

Distribütör kaynaklı bir sorun olduğu hakkında bilgilendirme yapmışlardı fakat tabiki de bahsettiğiniz sorunların sebebi olarak yetersiz bir cevap. Eğer yazdıklarınızı içeren bir kayıt veya mail varsa bu konuda paylaşmanız diğer alışveriş yapacak kullanıcılar için de bilgilendirme olur.

Ekran Görüntüsü (539).png

Ekran Görüntüsü (540).png

Ekran Görüntüsü (541).png

Ekran Görüntüsü (543).png

Eğer ürün elime geçerse tekrar bilgilendirme yaparım.

Son düzenleme:
S340 Kasa stoklara girmesini uzun süre bekledim, yılbaşı teslim görmüştüm fiyatı da gayet uygundu ama şahsen ilk defa alışveriş yapacağım bi sitede riskli bir işe girmek istemedim. Resmen stoklarda var yazısını gördüğüm için daha yüksek fiyat olmasına rağmen normal olan ürünü satın aldım ve bir problemle karşılaşmadım. Şimdi sizin probleminizi görünce doğru olanı yapmışım diye düşünüyorum. Umarım yakın zaman da probleminiz çözülür.

S340 Kasa stoklara girmesini uzun süre bekledim, yılbaşı teslim görmüştüm fiyatı da gayet uygundu ama şahsen ilk defa alışveriş yapacağım bi sitede riskli bir işe girmek istemedim. Resmen stoklarda var yazısını gördüğüm için daha yüksek fiyat olmasına rağmen normal olan ürünü satın aldım ve bir problemle karşılaşmadım. Şimdi sizin probleminizi görünce doğru olanı yapmışım diye düşünüyorum. Umarım yakın zaman da probleminiz çözülür.
Daha önce bu siteden 2-3 alışverişim oldu hatta bunlardan biri IPT Portal dönemindendi ve bir sıkıntı yaşamamıştım. Yani stokta olan ürünün satışıyla ilgili sıkıntı yaratmayabilirler ama ileriye dönük satın alımlarda bundan sonra tercih etmem. Arkadaşınıza doğum günü hediyesi almak istiyorsunuz ve doğum gününe neredeyse 2 ay zaman varken sipariş veriyorsunuz, ürünün normal şartlarda doğum gününden 2 hafta kadar önce elinizde olması gerekirken doğum gününden 1 ay sonrasında bile teslim alamıyorsunuz...

Kendime alsam gene mağdur duruma düşerdim ama bu şekilde başkasına karşı mahcup durumda kalmamış olurdum, benim şu anki sıkıntım da bu yüzden. Benim doğum günümde öğrenci haliyle para biriktirip bana güzel bir sürpriz yapmış olan birine karşı bu durumu yaşamam daha da kötü oldu.

22 Şubat güncellemesi: Pazartesi günü 8. erteleme yapıldı ve Perşembe günü kargoya verilecek dendi. Eğer yarın gene ertelenirse 9 olacak ve ürünün teslim süresindeki gecikme neredeyse 2 ay olacak. 18 Ocak'ta doğum günü olan biri için 30 Kasım'dan yılbaşı teslimi diye hediye alıyorsunuz ve doğum gününün de üstünden 1 aydan uzun süre geçmişken ürün hâlâ elinize ulaşmıyor. İşin asıl kötü yanı ise hediyeden haberi olmayan arkadaşımın kendisine Corsair K70 klavye alması, yani hediyemin artık çöp haline gelmesi...

28 Şubat güncellemesi: Ürün bugün elime geçti, gerçi ne yapacağımı bilmiyorum galiba başka birine hediye olarak verene kadar elimde tutacağım.

10 Mart güncellemesi: Ürünü satın aldığım fiyatın yarısı hesabıma yatırıldı. Roccat Ryos MK FX 260 TL'ye gelmiş oldu böylece. Ürünün yaklaşık 2 ay geç gelmesi sonucu mağdur oldum ama firma ücret iadesi konusunda sözünü tutmuş oldu. Firmanın gecikme dolayısıyla bu kadar zararına satış yapması beni de üzdü açıkçası.

28 Temmuz 2018 üzeri verdiğim sipariş bugün 7 Ağustos ve ürün hala elime ulaşmamakla birlikte hiçbir şekilde geri dönüş alamıyorum Email attım - telefonlarını arıyorum ve hatta bulundukları adresten ayrıldıklarını söyleniyor. Bunu nasıl halledeceğim konusunda en ufak bir fikrim yok madem böyle bir şey uğraşmak zorundayım stokta var deyip neden insanlar uyarılmıyor hiçbir şekilde muhattap alamıyorum çıldıracağım !
123.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı