O.C. İçin 250 TL Hava Soğutma Önerisi

Alacagım işlemci r3 1300x veya r3 2200g sıvı soğutmalara pek güvenmiyorum cünkü nadirde olsa pompası delinebiliyor

Yanlışınız var, pompa delinmesi gibi bir durum yok. Ki zaten bu tarz durumlar için sıvı soğutma firmaları sızdırmazlık garantisi veriyor. Ayrıca Overclock için iyi bir sıvı soğutma almanız daha iyi olur.

İşlemci modeli belirtirseniz daha uygun seçenekler olabilir. Mesela bendeki Ryzen 5 2400G'yi 4.0 GHZ OC işlemini Cryorig M9A ile rahatça yaptım. Kargo dahil 100 TL'ye aldım ayrıca içerisinden, 5.7W termal iletkenliğe sahip termal macun çıkıyor. Termal macun yanlış hatırlamıyorsam 4 veya 5 gram.

Düşük model olduktan sonra sıvı soğutmanın hava soğutmaya üstünlüğü yoktur. Giriş seviye sıvı soğutmalar yüksek seviye hava soğutmalarla yarışamaz üstelik tek radyatörlü sıvı soğutmalarda fazladan gürültü çıktığını duymuştum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı