Objelerin kenarlarındaki beyazlık

Öncelikle merhabalar. Samsung LC27RG50FQMXUF, 240Hz monitöre sahibim. Kutu içeriğinden çıkan DP ile kullanıyorum, kalitesi nedir bilmiyorum. 240I 1080P'de destekleyen v1.2'de bilhassa RDR2'ye girdiğim zaman objelerin kenarları beyaz şeritler halinde yanıp sönüyör, mouse ile karakterin bakış açısı hareket halindeyken kaplamalar ani şekilde netleşiyor ve arkalarında hafif bir parlama oluyor. Bu olaylar fazlasıyla rahatsız edici seviyede. 144Hz destekleyen v1.1'e aldığım zaman büyük oranda azalsa da hala devam ediyorlar. Sorun nerededir? Acaba DP kablosunda mı bir kalitesizlik mecvut veya monitör arızalı mı? Yapmadığım, yapmam gereken bir ayar mı var? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim: MSI B450M Tomahawk Max anakart, Sapphire n.+ RX 5700XT, Ryzen 5 3600, 3200MHz CL16 Crucial 8x2,
Notlar: BIOS'um son sürüm, Windows orijinal ve son sürüm. AMD Radeon Software mevcut. Monitörde (bilmiyorum bu olayla bağlantılı mıdır) adaptive Sync açık, ekran kartı Driver'inde de FreeSync açık.
Fotoğraflar, v1.2'den, v.1.1'de epey az ama mevcut.

Dosya Ekleri

• resim1.jpg
    resim1.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 40
  • resim2.jpg
    resim2.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Pek bu işlerden anlamam benim şahsi düşüncem monitörde veya aradaki kablodan kaynaklı olduğu. Bilgisayar görüntüyü doğru işliyor çünkü söylediğine göre yayını izleyen kişide sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı