OBP ile alan liseye gidilir mi?

fatihh12

Centipat
Daha fazla  
OBP ile öğrenci alan Anadolu lisesine gitmek mantıklı mı? Bir de OBP ile alan ve evime yakın olmayan bir liseye gidemez miyim?

OBP ile öğrenci alan Anadolu lisesine gitmek mantıklı mı? Bir de OBP ile alan ve evime yakın olmayan bir liseye gidemez miyim?

Hocam bana göre OBP ikinci seçenek olacaktır. Yani eğer LGS'den düşük alırsanız OBP'ye bakmanızı öneriririm. Ha eğer düşük aldınız o zaman mantıklı bulurum. Tabii ki her lise için söyleyemem kimi Anadolu liseleri Fen liseleri gibi kaliteli eğitim veriyor. Çalışmanız yeterlidir. Yerel yerleştirmede tercih edilecek okullar 3 ayrı gruba ayrılıyor. Bunlar:
1 - kayıt alanında bulunan okullar: Yani ikamet adresinin bulunduğu alantaki okulları ifade edecek.
2 - komşu kayıt alanındaki okullar: İkamet adresinize komşu olan okulları belirtecek.
3 - diğer: Öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu kayıt alanı'nda ve komşu kayıt alanı'nda olmayan, il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları ifade edecek.
Tercih edilen lise bakımından; öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu kayıt alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden komşu kayıt alanındaki öğrencilerden; komşu kayıt alanındaki öğrenciler de diğer kayıt alanlarındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
İkametinizi kontrol etmenizi öneririm okul seçiminiz buna bağlı oluyor. Bildiğim kadarıyla gidersiniz ama kontenjanda öncelik sıralaması:
1 - kayıt alanında bulunan okullar
2 - komşu kayıt alanındaki okullar
3 - diğer kayıt alanındaki okullar
Başarılar dilerim. 🙂

Birader OBP'siz liseler genellikle erkek liseleri olur. Bunu göze alacaksan LGS'ye girme. Ama o kadar erkeğin arasında manyak olursun kızlarla iletişim problemleri yaşarsın sonradan. Ben 7 senedir imam hatip okudum bunları yaşadım. Sadece ben değil genelde herkes karşı cinse karşı içine kapanıktır erkek liselerinde. Sana tavsiyem iyi kötü bir puan tuttur karma liselere git. Karma liseye gitmeyeceksen de imam hatipe gitme meslek liselerine git iyi kötü tesisat elektronik vs öğren imam hatiplerde ve düz anadolu liselerinde 4 senen boşuna gider.

Birader OBP'siz liseler genellikle erkek liseleri olur. Bunu göze alacaksan LGS'ye girme. Ama o kadar erkeğin arasında manyak olursun kızlarla iletişim problemleri yaşarsın sonradan. Ben 7 senedir imam hatip okudum bunları yaşadım. Sadece ben değil genelde herkes karşı cinse karşı içine kapanıktır erkek liselerinde. Sana tavsiyem iyi kötü bir puan tuttur karma liselere git. Karma liseye gitmeyeceksen de imam hatipe gitme meslek liselerine git iyi kötü tesisat elektronik vs öğren imam hatiplerde ve düz anadolu liselerinde 4 senen boşuna gider.
OBP ile gidilen anadolu lisesi düz mü oluyor?

OBP ile alan bir liseye gidiyorum, bayağı bildiğin dümdüz lise, etkinliktir falandır filandır yok, tek yaptıkları şey ilçenin en yüksek puanlı düz lisesi olmak ile övünmek :D, derste test çözüyorum, hocalar laf edemiyor, memnunum. Puanın yetmiyor diye meslek lisesine gidip yükseköğretimden vazgeçme derim. Unutmaki öğretmen her yerde öğretmen, değişen şeyler idare kalitesi, öğrenci kalitesi falan olur.
Birader OBP'siz liseler genellikle erkek liseleri olur.
Katılmıyorum, 35 kişilik sınıfta 11 erkeğiz.

OBP ile anadolu lisesine girdim, öğretmenler oldukça iyi kız ve erkek sayısı dengeli hatta kız sayısı daha fazla. Etkinlik olarak öğrencilere özel bir şeyler yaptıklarını pek söyleyemem fakat 19 Mayıs gibi günlere özel şarkı gruplarını hazırlayıp diğer liselere gösteriye gidiyorlar. Yazarken fark ettim de bunu neden yapıyorlar acaba?

OBP ile alan bir liseye gidiyorum, bayağı bildiğin dümdüz lise, etkinliktir falandır filandır yok, tek yaptıkları şey ilçenin en yüksek puanlı düz lisesi olmak ile övünmek :D, derste test çözüyorum, hocalar laf edemiyor, memnunum. Puanın yetmiyor diye meslek lisesine gidip yükseköğretimden vazgeçme derim. Unutmaki öğretmen her yerde öğretmen, değişen şeyler idare kalitesi, öğrenci kalitesi falan olur.

Genellikle* dedim.

Proje ödevleriyle falan fazla sıkıyorlar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı