OBP ile alan liseye gidilir mi?

Birader OBP'siz liseler genellikle erkek liseleri olur. Bunu göze alacaksan LGS'ye girme. Ama o kadar erkeğin arasında manyak olursun kızlarla iletişim problemleri yaşarsın sonradan. Ben 7 senedir imam hatip okudum bunları yaşadım. Sadece ben değil genelde herkes karşı cinse karşı içine kapanıktır erkek liselerinde. Sana tavsiyem iyi kötü bir puan tuttur karma liselere git. Karma liseye gitmeyeceksen de imam hatipe gitme meslek liselerine git iyi kötü tesisat elektronik vs öğren imam hatiplerde ve düz anadolu liselerinde 4 senen boşuna gider.
Haklısın ben karma eğitim aldım ama baskılarla karşı cinsle hiç iletişi kuramadım bu yüzden hala karşı cinsle sıkıntılar yaşıyorum.

OBP ile öğrenci alan Anadolu lisesine gitmek mantıklı mı? Bir de OBP ile alan ve evime yakın olmayan bir liseye gidemez miyim?

Bende 86 OBP ile Anadolu Lisesine girdim. 40 Kişilik sınıfta 11 erkeğiz. Tabii bu durum tüm sınıflarda aynı. Ders zorlukları olması gerektiği gibi. Okulumuzda etkinlikler düzenleniyor hatta geçtiğimiz cuma bahar şenlikleri vardı. 19 Mayıstada yine tören için öğrenciler alınıp stadyumda tören yapıldı. Yani bu dediklerim okuldan okula değişir. OBP ile bir okula gidilir fakat OBP ile bir okula gitmek yine de ikinci planda olmalı.

Anadolu lisesi kadar berbat bir lise türü yoktur, her dersten performans sınavı yapılıyor (normalde sınıf davranışlarına göre verilmesi gerekiyor) aşırı ağır, aşırı zorlama kaygı stres. 1 sene içinde hayattan soğudum. Anadolu yerine kesinlikle varsa mesleğe gitmeni öneririm. Hayatını karartmak için Anadolu'ya gidebilirsin ora ayrı.

Bende 86 OBP ile Anadolu Lisesine girdim. 40 Kişilik sınıfta 11 erkeğiz. Tabii bu durum tüm sınıflarda aynı. Ders zorlukları olması gerektiği gibi. Okulumuzda etkinlikler düzenleniyor hatta geçtiğimiz cuma bahar şenlikleri vardı. 19 Mayıstada yine tören için öğrenciler alınıp stadyumda tören yapıldı. Yani bu dediklerim okuldan okula değişir. OBP ile bir okula gidilir fakat OBP ile bir okula gitmek yine de ikinci planda olmalı.
Diyelim ki gittim 4 yılım boşa mı gitmiş olacak yani?

Anadolu lisesi kadar berbat bir lise türü yoktur, her dersten performans sınavı yapılıyor (normalde sınıf davranışlarına göre verilmesi gerekiyor) aşırı ağır, aşırı zorlama kaygı stres. 1 sene içinde hayattan soğudum. Anadolu yerine kesinlikle varsa mesleğe gitmeni öneririm. Hayatını karartmak için Anadolu'ya gidebilirsin ora ayrı.

Her dersten değil de öğrencinin seçtiği dersten performans ödevi veriliyor diye biliyorum.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocamızda konuya bir bakıp tavsiye verebilir.

Diyelim ki gittim 4 yılım boşa mı gitmiş olacak yani?

4 yılının boşa gidip gitmemesi senin elinde diyebiliriz. Eğer iyi çalışıp iyi bir üniversitede iyi bir bölüm kazanırsan en iyisi olur. Mesleğe de gidersen lise sonunda en azından elinde bir mesleğin olur.

Her dersten değil de öğrencinin seçtiği dersten performans ödevi veriliyor diye biliyorum.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocamızda konuya bir bakıp tavsiye verebilir.
Anadolu lisesinde seçme hakkımı varmış? her dersten zorunlu performans sınavı oluyorsun + bazı hocalar ekstra ödev veriyor.

İngilizce almanca, seçmeli dinmi nedir -- bunlardan hem performans sınavı hem ekstra ödev yaptık. Diğerleri sadece performansla saldı allaha şükür.

Performans ödevleride öyle değil, en az 10 sayfa tutuyor. Okul zaten başlı başına bir hapishane anadolu ise F tipi cezaevine örnek gösterilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı