OBS açıkken oyunda ekran yenileme hızı düşüyor

froob42

Hectopat
Minecraft oynuyorum yaklasık 500, 400 FPS alıyorum ve monitörüm 144 Hz ama OBS'den kayıt ekranını acsam veya acmasam OBS'yi acıtıgım gibi oyuna girdigimde 144 Hz sanki 100 hatta 80 70 Hz gibi oluyor sebebi nedir? Not: Yayın açmıyorum sadece kayıt almaya calısıyorum ama kayıt almasam da yani OBS'i açtığım gibi böyle oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Video kayıt ayarlarında FPS bölümü olması lazım, orada çıkmıyor mu 144Hz veya 240Hz?

Ustam mesele o degil mesele ben OBS'yi actıgımda oyunumun 144 Hz'den assagı dusme hissi olması OBS'yi kapatıyorum sorun gidiyor OBS'yi actıgım gibi oyuna girdigimde sanki 144 Hz degilde 90 80 Hz gibi FPS'im düşmüyor yine 400 500 ama sadece OBS acıldıgında boyle oluyor.

240 FPS kayıt alıp 240 FPS renderlemek istiyorum yt ye video atacağım amacı bu zaten yoksa 60 FPS de sıkıntı yok daha smooth bir goruntu olması için ugrasıyorum yani.

240FPS render mi? Sen hiç YouTube'da 240FPS Video gördün mü? Maksimum 60FPS oluyor. Yani 240FPS render yapmana gerek yok. 60FPS Render yap. Hatta ben 30FPS yapıyorum.

240FPS render mi? Sen hiç YouTube'da 240FPS video gördün mü? Maksimum 60FPS oluyor. Yani 240FPS render yapmana gerek yok. 60FPS render yap. Hatta ben 30FPS yapıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda mesela 60 ile 240 FPS'ye bak demek istedigimi anlıyıcaksın ikisi de aynı şekilde çekiliyor birisi 60 FPS birisi 240 mesela bende 240 cekmek istiyorum işte ve benim sorunum çok farklı senin bana demek istedigin başka şekil yap diyosun ama benim problemim neden OBS de Hz düşüyor sordugum soruyla bu cok farklı YouTube zaten tüm videoları 60FPS diye yazıyor mesele o degil aldığın render yt ye 240 halinde yuklersen 240 FPS bir video olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu videoda mesela 60 ile 240 FPS'ye bak demek istedigimi anlıyıcaksın YouTube zaten tüm videoları 60FPS diye yazıyor mesele o degil aldığın render yt ye 240 halinde yuklersen 240 FPS bir video olur.

Ha tamam anladım hocam.

Denedim hocam daha bulanık kayıt alıyordu Fraps döndüm bende geri.
Ne? 60k bitrate ile bulanık? Hocam bir kayıt alıp atar mısınız? İnanmıyorum ne yazık ki. Kullanmıyor olsam eyvallah ama.
60k bitrate obs böyle kaydediyor.

Geri
Yukarı