OBS Bit hızı kaç yapılmalı?

ErenMT

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar OBS Studio uygulaması ile video çekeceğim ama bu Bit hızını kaç yapsam bilgisayarı yormadan iyi verim alabilirim? Bilgisayarım biraz eski ve sistem özellikleri iyi değil. Sistemim:
GTX 750 Ti
Intel i5 3.20 GHz
8 GB RAM

Yayın için mi istiyorsunuz yoksa video kaydı için mi?
Sadece video kaydı içinse hiçbir ayarı değiştirmenize gerek yok.
Yayın içinse internet hızınıza bağlı.

Kayıt kalitesinden şu ayarı seçin:
obs64_MpFytigGaB.png

Bir de ekran kartı destekliyorsa şu ayarı seçip yükü işlemci yerine ekran kartına verebilirsiniz:
Nvenc codec ile temel ayarlarda yüksek kalite; düşük boyutlandırma seçeneği ile çekiniz.
Desteklemiyorsa yük işlemciye biner.

Kayıt kalitesinden şu ayarı seçin:
Eki Görüntüle 816175

Bir de ekran kartı destekliyorsa şu ayarı seçip yükü işlemci yerine ekran kartına verebilirsiniz:

Desteklemiyorsa yük işlemciye biner.
Yüksek kalite normal dosya boyutu seçeneğini seçtim bir sıkıntı olmadı. Kodlayıcı olarak '' Donanım (NVENC)'' ayarını kendi seçti. Sence bu ayarlar iyi midir ? Benim amacım bilgisayarı yormamak yeni bir bilgisayar alacak durumumum yok. Senide uğraştırıyorum biraz ama kusura bakma :D

Yüksek kalite normal dosya boyutu seçeneğini seçtim bir sıkıntı olmadı. Kodlayıcı olarak " Donanım (NVENC)" ayarını kendi seçti. Sence bu ayarlar iyi midir? Benim amacım bilgisayarı yormamak yeni bir bilgisayar alacak durumumum yok. Seni de uğraştırıyorum biraz ama kusura bakma :D
Yok, sorun değil.
Ayarlar doğru. NVENC ayarı seçiliyken yük ekran kartına biniyor.
Eğer ekran kartını yoran bir oyun kaydı alacaksanız yazılımı seçin yine.
Onun dışında böylesi daha iyi.

Geri
Yukarı