OBS canlı yayın yaparken yayın kasma sorunu ve mavi ekran

BeratArda

Centipat
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 720P veya 480P yayın yaparken 5Mbit netim olmasına rağmen ben bitrateyi 1500 versem de.
Yayını izleyen kişilerde yayın kapanıyor veya yayın donuyor PC özellikleri bunlar:

CPU: Ryzen 3600X.
RAM: G.Skill Ripjaws X 16 GB 3000MHz.
GPU: 1060 OC.
Mobo: B450M S2H.
PSU: 650W Cooler Master mwe 80+
Kasa: MB520 Cooler Master.

İnternet hızım sabit 50/5 Kablonet yardımlarınızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum, ayrıca mavi ekran hatası işlemciyi yormaktan mı olmuştur yoksa farklı bir sebepten mi onu öğrenme imkanım varsa yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 720P veya 480P yayın yaparken 5Mbit netim olmasına rağmen ben bitrateyi 1500 versem de.
Yayını izleyen kişilerde yayın kapanıyor veya yayın donuyor PC özellikleri bunlar:

CPU: Ryzen 3600X.
RAM: G.Skill Ripjaws X 16 GB 3000MHz.
GPU: 1060 OC.
Mobo: B450M S2H.
PSU: 650W Cooler Master mwe 80+
Kasa: MB520 Cooler Master.

İnternet hızım sabit 50/5 Kablonet yardımlarınızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum, ayrıca mavi ekran hatası işlemciyi yormaktan mı olmuştur yoksa farklı bir sebepten mi onu öğrenme imkanım varsa yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler...

Ekran kartı nedir? A yazmışssınız görmedim mavi ekran hatası birçok sebepden dolayı olabilir ama özellikle yayın yaperken oluyor ise ondan da kaynaklı olabilir. OBS ayarlarınızın resmini atma şansınız varsa atın işlem öncelğini çok düşük yapmış iseniz bu işlemciyi aşırı yorar.

Ekran kartım 1060 OC OBS'ye verdiğim özellikler şunlar.
X264 1500 Bit main 30FPS 720p mavi ekran hatası şu an için çok önemli değil bir kere verdi düzeldi.
CPU kullanımını medium kullanıyorum.

Ekran Kartım 1060 OC OBSye verdiğim özellikler şunlar
x264 1500 Bit Main 30FPS 720p mavi ekran hatası şu an için çok önemli değil bir kere verdi düzeldi
obs üzerinden verdiğiniz işlemci önceliği nedir şu ayardan bahesdiyorum

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,7 KB · Görüntüleme: 119
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı