OBS Çektiğim videonun ses kalitesi çok kötü ve donuyor

Bende harici ekran kartı 5600 xt artı ryzen 5 3600 var. Ben bile 60 fpsde kayıt yapmıyorum. 30 fps 2000 kbps (2,7 mbps upload var). Sistemin yetersiz. Ayarlar ne kadar yüksek olursa hem oyun performansı hem kayıt performansı azalır.

Bende harici ekran kartı 5600 xt artı ryzen 5 3600 var. Ben bile 60 fpsde kayıt yapmıyorum. 30 fps 2000 kbps (2,7 mbps upload var). Sistemin yetersiz. Ayarlar ne kadar yüksek olursa hem oyun performansı hem kayıt performansı azalır.
Kardeşim anlatamadım galiba? Sistemim yetersiz değil Instagramda yüzlerce videom var her birini format atmadan önce ve termal macunu sürmeden önce çekip paylaşmıştım. Hepsi 70-80 FPS civarı çekilmiş 60 FPS videolar. Şuan, o dönem 70-80 FPS aldığım oyunda 120-130 FPS arası alıyorum ama 30 FPS bile video çekemiyorum bunu anlatmaya çalışıyorum.

Kardeşim anlatamadım galiba? Sistemim yetersiz değil Instagramda yüzlerce videom var her birini format atmadan önce ve termal macunu sürmeden önce çekip paylaşmıştım. Hepsi 70-80 FPS civarı çekilmiş 60 FPS videolar. Şuan, o dönem 70-80 FPS aldığım oyunda 120-130 FPS arası alıyorum ama 30 FPS bile video çekemiyorum bunu anlatmaya çalışıyorum.

Havadan gelmiyor işte o fpsler bir yerden kısıp bir yeri artırıyor. Yani işlemcin filan oyuna odaklanmıştır kaydı geri plana atmıştır. Bu sebeple kasma olmuştur. Formatta büyük ihtimalle orijinal ayarlar değişti(rildi) oyun odaklı olmuştur.

OBS kullanma. OBS yayın odaklıdır, video için kullanmanızı önermem. Ayrıca işlemciniz zayıf olduğu için bir robotikleşme yaşıyorsunuz bu yüzden arkadaş tırrrt sesi geliyor. Bir de siz işlemciye yük bindiriyorsunuz. Ayrıca pikselleşme normal, 2500 bitrate kayıt alıyorsunuz. Aksiyonun fazla olduğu oyunlarda kayıt için 15-20K bitrate önerilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı