OBS ekran kaydında ses cızırtılı

Cızırtı mı yoksa kötü kalite mi?
Ses seviyesini düşürmeyi deneyin OBS Studio'da.

Cızırtı. Bu arada evet OBS'nin aldığı ses şiddetini azaltınca cızırtı geçiyor tabi ama başka bir çözümü vardır diye düşünmüştüm. Garip geldi ses %100 diye bozulması. Neyse bu şekilde idare edeyim madem.

Cızırtı. Bu arada evet OBS'nin aldığı ses şiddetini azaltınca cızırtı geçiyor tabii ama başka bir çözümü vardır diye düşünmüştüm. Garip geldi ses %100 diye bozulması. Neyse bu şekilde idare edeyim madem.
Bu OBS kaynaklı değil. Gösterge kırmızı düzeyden inmiyorsa sesin bozuk olması normal. Bu durumda daha düşük seviyelerde kayıt alınmasında sorun yok.

Bu OBS kaynaklı değil. Gösterge kırmızı düzeyden inmiyorsa sesin bozuk olması normal. Bu durumda daha düşük seviyelerde kayıt alınmasında sorun yok.

Peki görüntü kalitesi için Bit Hızı kaç olmalı? Yani böyle karelenme ve renk bozulması olmayan en düşük Bit hızı? X264 ve 5000 Kbps olarak kullanıyorum ben şu an, en mantıklısı bu gibi geldi kalite/boyut oranı olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki görüntü kalitesi için Bit Hızı kaç olmalı? Yani böyle karelenme ve renk bozulması olmayan en düşük Bit hızı? X264 ve 5000 Kbps olarak kullanıyorum ben şu an, en mantıklısı bu gibi geldi kalite/boyut oranı olarak.
Kayıt için mi yayın için mi?
Oyun kaydı mı yoksa genel kayıt mı?
Oyun için 4000 yeter.
Genel şeyler için 2000-3000 yeter de artar.
Eğer sadece kayıt yapıyorsanız kayıt ayarlarında yüksek kaliteyi seçmek yeterli.

Eğer sadece kayıt yapıyorsanız kayıt ayarlarında yüksek kaliteyi seçmek yeterli.

Kayıt için. Yüksek kalite seçince 2500 bit oluyor kalite. Bir üst seçenekte yani "aynı kaliteye yakın" seçeneğinde 10000 oluyor. 2500'de bozulma çok oluyor hareketli görüntülerde; 10000'de ise boyut fazla geliyor bana. Bundan dolayı 5000 yaptım kaliteyi, iyi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı