Çözüldü OBS ile arka plandaki TV uygulaması nasıl kaydedilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

chaturanga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aynı anda sesli ve görüntülü bir Zoom'ya da ms teams toplantısı yaparken ya da başka sayfalarda gezerken, OBS Studio ile arka planda BlueStacks üzerinde açık olan bir TV uygulamasının ses ve görüntüsünü nasıl kaydedebilirim? O sırada TV uygulaması arka planda sesi kısık olarak çalışmaya devam edecek ama kaydı izlediğimde sesi de duyabileceğim. Bu mümkün mü bir türlü bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet mümkün yapabilirsin. Tam olarak dediğiniz şeyi örnek olarak kaydedip test ettim.
Obs üzerinden Bluestacks HD Player'ı görüntü kaynağı olarak ekleyin. Ses için "Audio Output Capture" seçeneğinden mevcut kullandığınız ses çıkışı haricinde başka bir kaynak seçin. (Tv sesi açıkken size ses gelmeyecek ancak kaydınızda ses olacak böylece) Ben bunun için Virtual Cable kullandım ama herhangi başka bir ses çıkış kaynağı varsa seçenekleriniz arasında onu da eklerseniz olur. Aynı ses çıkış kaynağını bluestacks ayarları üzerinden de seçin. Görsellerde gösterdiğim gibi. Daha sonra kaydı başlatın.

Not: Tv kaynağının sesini kısmayın açık kalsın, kayıtta ses olacak ama canlı oynatılırken siz duymayacaksınız.

Virtual Cable kullanmak isterseniz onun da linkini ekliyorum.
Evet mümkün yapabilirsin. Tam olarak dediğiniz şeyi örnek olarak kaydedip test ettim.
Obs üzerinden Bluestacks HD Player'ı görüntü kaynağı olarak ekleyin. Ses için "Audio Output Capture" seçeneğinden mevcut kullandığınız ses çıkışı haricinde başka bir kaynak seçin. (Tv sesi açıkken size ses gelmeyecek ancak kaydınızda ses olacak böylece) Ben bunun için Virtual Cable kullandım ama herhangi başka bir ses çıkış kaynağı varsa seçenekleriniz arasında onu da eklerseniz olur. Aynı ses çıkış kaynağını bluestacks ayarları üzerinden de seçin. Görsellerde gösterdiğim gibi. Daha sonra kaydı başlatın.

Not: Tv kaynağının sesini kısmayın açık kalsın, kayıtta ses olacak ama canlı oynatılırken siz duymayacaksınız.

Dosya Ekleri

• obs.png
    obs.png
    431,9 KB · Görüntüleme: 7
  • bluestacks.png
    bluestacks.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 6
Çözüm

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim müsait vakitte, videoyu eklemeyi başarmıştım sizin mesajınızdan önce ama ses konusunu halledememiştim ekstra bir ses çıkışı tanımlayamadığım için. Bu Virtual Cable sayfasına gidince bir driver yüklemeye çalışıyor, bu driver sistemde bir karışıklığa sebep olmaz değil mi? İstediğim zaman kolayca kaldırabileceğim bir şey mi?

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim müsait vakitte, videoyu eklemeyi başarmıştım sizin mesajınızdan önce ama ses konusunu halledememiştim ekstra bir ses çıkışı tanımlayamadığım için. Bu Virtual Cable sayfasına gidince bir driver yüklemeye çalışıyor, bu driver sistemde bir karışıklığa sebep olmaz değil mi? İstediğim zaman kolayca kaldırabileceğim bir şey mi?
Sanal bir ses sürücüsü o. Ses aygıtlarınızda input ve output olarak görünür bir sorun olmaz. İsterseniz program ekle kaldırdan silebilirsiniz. Ben daima o sürücüyü kullanıyorum kulaklık ve mikrofonumda.

Ama sisteminizde başka bir ses aygıtı da varsa onu da kullanabilirsiniz vcable yerine.

Geri
Yukarı