OBS ile Twitch yayını yaparken ağdan kaynaklı atlanan kare sorunu

Starline

Centipat
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi OBS de Twitch üzerinden yayın yaparken ağdan kaynaklanan kare atlama sorunu yaşıyorum. 6 MB upload hızım var yayın 3000 bitrate 30 FPS verdiğim zaman atlanan kare %20'lere çıkıyor 2000 bitrate verdiğimde bazen atlanan kare olmuyor. Bazen %10'lara çıkıyor NetSpeed 35 download 6 upload kullanıyorum. OBS'de yayına giden bitrate baktığımda sürekli bir degişim var. Stabil degil 1000 bitrate ile 5000 bitrate arasi sürekli gidip geliyor ortalama 2200 bitrate gidiyor NetSpeed'e aradım onlarla ilgili bir durum olmadığını söylediler bana 8 MB uploadlı tarifeye geçmen bana fayda sağlayabileceğini söylediler ama upload hızım sürekli oynadığı için bunun fayda edecegini düşünmüyorum. Ve aklima bu arada bir şey geldi. Binamda ankastre kutusunda kabloların oksitlenmiş oldugunu söylemişti TTNET'ten bir abi bina icindeki hattin cok eski oldugunu bakır kabloyu CAT6 kabloyla degismem gerektigini bunun bana fayda sağlayacagini hatta mahalledeki dolaba fiber geldigini evdeki hattı CAT6 ile degistirirsem fiber kullanabilecegimi söylemisti sizce bu ise yarar mı? Upload hızımı nasıl stabilleştirebilirim?

Geri
Yukarı