Twitch OBS ile yayın yaparken ping sorunu

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Ben twitch üzerinden yayın yapmak isteyen çok ağır pro olmayan bir LoL oyuncusuyum

yayını yaparken aldığım bir kaç sorun var ve sizinle paylaşmanın bulabiliyorsak bir çözüm yolu bulmanın mantıklı olacağını düşündüm.
Öncelikle İnternet Hızı değerlerim
4191668199.png
4191671577.png

Frankfurt için bu Ankara için bu

İnternetim TTNET 25 MB Hiper net aynı zamanda yalın internet (ev telefonum yok)((fakirlikten değil inan:) ))

Sistemim:
  • Intel Core i5 4690K
  • Asus Z97 Pro Gamer
  • Msi GTX970
  • HyperX Savage Red 8GB (2 adet)((8x2=16gb))
  • Samsung Black ssd 250gb (oyunu burdan çalıştırıyorum)
Sorunum ise şöyle yayın yaparken anlamsız bır sekılde pingim 100'ün altına düşmüyor aynı zamanda dalgalanma şeklinde 150lere çıkıyor 5 snde bir ayarlarımda problem olabılır hakım değilim programa nasıl olması gerektiğini ne eksığımın olduğunu ve daha bir çok şeyi benim ile paylaşırsanırz sevınrım.

Upload hızınızla alakalı olabilir diye düşünüyorum. Çok fazla işlem yapıp birde onun üstüne canlı yayın yaparsanız üstelik upload 2 Mbps'in altındayken. Olabilir böyle şeyler.

Ancak bildiğim bir çok yayıncı (tamam yalan söylemeyeceğim OxiChampion sadece bildiğim) 1 mb sabit upload ile 720p yayıyn yapıyor
Eski yayınlardan bahsediyorsunuz sanırım şu anda. Geçen gün Oxi'nin kardeşine denk geldim Twitch'de 3 Mbps upload ile zar zor yayın yapıyordu. Bahsettiğiniz olay baya eski sanırım. 1 Mbps ile 720p yayın. Zor yani, cidden zor..

twitch'den kazandığı bütçe ile daha iyi bir pakete geçmiş olması muhtemel ama emınim 1mbps ile 720 yaptığına

Konu yardımlarınızı bekliyor arkadaşlar.

Şimdi, çözünürlüğü 1280x720 yapın. Bitrate'i 1400 verin. Filtreleme Billnear'da kalsın, 30 FPS'de sorunsuz yayın yapmanız gerek.

Konu kirliliği olmasın, ben de bir soru sorayım. Normalde 80 ping civarında oynarken 1.5 bitrate ile yayın actıgımda benim de pingim 100-120 arası oluyor. 4mb upload speedim var. Sorun ne olabilir sizce?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı