OBS Kalite ayarları nasıl olmalı?

Typer31

Hectopat
OBS'de internetten bir sürü video izledim ayarladım falan bir türlü kalite artmıyor yine bulanık. Kalite nasıl arttırılır OBS ile?

Son düzenleyen: Moderatör:
Upload hızına ve CPU gücüne bağlı.
  • X264 kodeğini kullanırsan yukarıdan aşağıya göre görüntü kalitesi artar. X264 kullanırsan işlemcini çok yorarsın. NVENC kullanırsan ekran kartın zorlanır fakat ekran kartı, işlemci kadar zorlanmaz.

1.jpg.png
  • NVENC kodeğini kullanırsan Bluray en yüksek kaliteyi verir.
2.jpg.png

OBS'i kayıt yapmak için kullanmanızı tavsiye etmem. Zira hem çok ayar istiyor, hem işlemcinizi sömürüyor, üstüne üstlük istediğiniz gibi bir görüntü elde edemiyorsunuz genellikle. Nvidia ShadowPlay yada AMD ReLive ile kayıt yapmanızı tavsiye ederim. Düzenleme için de Sony Vegas 15.0 yada Adobe Premiere Pro.

OBS'i kayıt yapmak için kullanmanızı tavsiye etmem. Zira hem çok ayar istiyor, hem işlemcinizi sömürüyor, üstüne üstlük istediğiniz gibi bir görüntü elde edemiyorsunuz genellikle. Nvidia ShadowPlay yada AMD ReLive ile kayıt yapmanızı tavsiye ederim. Düzenleme için de Sony Vegas 15.0 yada Adobe Premiere Pro.
Şahsen ben 1-2 video izleyerek güzel bir kalite elde etmiştim. İşlemci konusunda da bilgisayarımı pek yorduğunu görmedim.

Galiba JEFF kanalının bir videosu vardı kayıt için. Ayrıntılara da yabancı kaynaklardan bakmıştım.

Şahsen ben 1-2 video izleyerek güzel bir kalite elde etmiştim. İşlemci konusunda da bilgisayarımı pek yorduğunu görmedim.
Şahsen ben denerken oyun yavaşlıyor gibiydi, bilemiyorum. Yine de ShadowPlay veya ReLive daha iyi olacaktır.

OBS'te ısrarcı iseniz; bit hızını 35000 civarına getirip, 720p 60fps gibi bir değerle deneyebilirsiniz. Geriye kalan ayarların performansa pek etkisi yok, sonuçlara göre onlara da el atarız.

Şahsen ben denerken oyun yavaşlıyor gibiydi, bilemiyorum. Yine de ShadowPlay veya ReLive daha iyi olacaktır.

OBS'te ısrarcı iseniz; bit hızını 35000 civarına getirip, 720p 60fps gibi bir değerle deneyebilirsiniz. Geriye kalan ayarların performansa pek etkisi yok, sonuçlara göre onlara da el atarız.

Ben kayıtta da yayında da sıkıntı yaşamadım.Bayadır sadece yayın yapıyorum orası ayrı bir konu.Ama kayıtta OBS şahsi favorimdir.

Arkadaşlar ben de youtube için video çekiyorum. OBS kullanıyorum boyut olarak normal düzeyde fakat daha net olup daha az boyutta video çeken program tavsiyesi varsa sevinirim.İşlemcim G4560 o yüzden render işine pek giremiyorum.

4200 bit ile
x264 faster
profil: high
film

1080p 30 fps ile yayın açtığımda görüntü net oluyorum hareket halinde pikselleşme oluyor. (yayını yayın pc ile yapıyorum bu arada )

720p 60 fps yada 30 fps yaptığımda daha kötü görüntü olıyorum normalde çözünürlük düşürdüğümde görüntü kalitesi artması gerekmiyormu ?

yayın pc özelliği : i7 3770 3.4,3.7 ghz gtx 1070 8gb ekran kartı 16 gb ram 700wat zalman power

Yeni konular

Geri
Yukarı