OBS kaliteli yayın ayarları

Selim Safa

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz
Ekran kartı: Radeon RX 5700 XT Mech OC 8 GB.
---
İndirme hızı: 74.3 Mbps (74300 Kbps)
Yükleme hızı: 7,3 Mbps (7300 Kbps)
---
Yayın sunucu testlerinde fotoğraflarda gördüğünüz gibi değerlerim gayet güzel ve yüksek. Yayın testlerinde droplaşma gerçekleşmiyor Max 6500 bitrate verilerek test edilmiştir. Anlamadım bir konu mevcut benden daha düşük sisteme sahip olan kişiler, üstelik daha düşük bitrate veren kişiler net bir yayın yapabiliyorlar örneğin 720p 60FPS bir yayına 3500 bitrate verenler mevcut ama ben aynı şekilde bir ayar verdiğim zaman aynı kaliteyi alamıyorum bunu fark edince bitrate i 4500-5000-5500 civarlarına çekiyorum yine de o kaliteyi yakalayamıyorum. 900p - 936p çözünürlükte de açabilirim sadece yayınımda inceden bir pixelleşme oluyor, sistemim iyi olmasına rağmen bunun önüne geçemiyorum. (yayını işlemciden de verebilirim ekran kartından da ama ekran kartından verdiğim yayın da işlemciden verdiğim yayına göre biraz daha fazla pixelleşme oluyor) ekstra gerekli bilgi istiyorsanız onların yanıtını da verebilirim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 401
  • Screenshot_13.jpg
    Screenshot_13.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 353
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

OBS'de yayın yaparken Twitch için en iyi ayarları seçtiniz mi ? Çünkü farklı yayın ortamları için farklı ayarlar seçmeniz gerekiyor. Sizin tavsiye edilen ayarlardan daha yüksek/kaliteli ayar yapmanız tam tersine izleyici için kaliteyi bozacak/düşürecektir.

Ref:

Geri
Yukarı