OBS kaydı kaliteli olmuyor

Helazimus

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetten çeşitli videolar izledim ve o ayarları uyguladım. Hedefim bilgisayar üzerinden eğitim videoları çekmek. Fakat kayıtların kalitesi çok da net güzel olmuyor. 480-720p arası gairp bir şey oluyor. Başka bir video programına da geçebilirdim fakat OBS'in mikrofon filtresi çok işime yarıyor. Ama mikrofon için bir çözüm önerebilen varsa, başka programa geçmenin de mahsuru yok benim için. Çektiğim videonun kalitesini ve ayarları aşağıdaki videodan görebilirsiniz 25 saniyelik ufak bir video paylaştım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer gerekirse bilgisayar özelliklerim;
AMD Ryzen 5 5600G 3.9 GHz AM4 19 MB cache 65 W işlemci.
Gigabyte B550M-DS3H AMD B550 4400 MHz (OC) DDR4 soket AM4 mATX anakart.
G.Skill 8 GB (1x8GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v tek modül RAM.

1- Gelişmiş sekmesinde işleyiciyi Direct3D 11 yapın.
2- Çıkış sekmesine gelin ve çıkış modunu gelişmiş yapın. Video kodlayıcısını H264 yapın ve kodlayıcı ayarlarındaki çokseferli modu tam çözünürlük yapın. Kodlayıcı ayarlarındaki diğer ayarları okuyarak kendiniz yapabilirsiniz.
3-Çıkış sekmesindeki kayıt bölümüne girin ve video kodlayıcınızı yayın kodlayınısını kullan yapın. Kayıt biçimi .mkv olsun.

Fikirlerim bu şekilde umarım işinize yarar.

1- Gelişmiş sekmesinde işleyiciyi Direct3D 11 yapın.
2- Çıkış sekmesine gelin ve çıkış modunu gelişmiş yapın. Video kodlayıcısını H264 yapın ve kodlayıcı ayarlarındaki çokseferli modu tam çözünürlük yapın. Kodlayıcı ayarlarındaki diğer ayarları okuyarak kendiniz yapabilirsiniz.
3-Çıkış sekmesindeki kayıt bölümüne girin ve video kodlayıcınızı yayın kodlayınısını kullan yapın. Kayıt biçimi .mkv olsun.

Fikirlerim bu şekilde umarım işinize yarar.
Deneyeceğim, teşekkür ederim vakit ayırdığınız için 🙏🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı