OBS - Oyundayken kasmıyor ama videoda kasıyor

Phusro

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, OBS de video kaydı veya yayın açınca oyun donmamasına rağmen video da donuyor. Tamam biliyorum sistemim iyi değil ama oynadığım oyun 2004 NFS underground 2. Başka oyunlarda da denedim hep aynısı oluyor. Overwatch, TES IV, TES V, Albion Online, R6S oyunlarında da denedim bende donmuyor ama video da veya yayında donuyor. Sorunu göstermek için de bir video çektim aşağı koyuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-Intel i5 650 3.2GHz
-Asus GT 1030
-8 GB RAM
-Windows 10 PRO - Sürüm 1903 - Orijinal

Merhaba, OBS de video kaydı veya yayın açınca oyun donmamasına rağmen video da donuyor. Tamam biliyorum sistemim iyi değil ama oynadığım oyun 2004 NFS underground 2. Başka oyunlarda da denedim hep aynısı oluyor. Overwatch, TES IV, TES V, Albion Online, R6S oyunlarında da denedim bende donmuyor ama video da veya yayında donuyor. Sorunu göstermek için de bir video çektim aşağı koyuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-Intel i5 650 3.2GHz
-Asus GT 1030
-8 GB RAM
-Windows 10 PRO - Sürüm 1903 - Orijinal

İyi günler dilerim. Program içinde bir FPS sınırlaması var mı? Kontrol etmediyseniz eder misiniz? Ve program içi ayarlarını paylaşma şansınız olursa daha verimli bir yardım sağlamaya çalışırım.

İyi günler dilerim. Program içinde bir FPS sınırlaması var mı? Kontrol etmediyseniz eder misiniz? Ve program içi ayarlarını paylaşma şansınız olursa daha verimli bir yardım sağlamaya çalışırım.
Başka istediğiniz ayar varsa atabilirim.
1575287306370.png

1575287331877.png

Şimdi denedim daha kötü oldu donma süreleri uzunlaştı :/

Çözüme ulaşacağımıza inanıyorum. :D
Oyun kaydı yerine masaüstü kaydı opsiyonu ile oyunu kaydetmeyi dener misiniz?

Eğer masaüstü kayıt opsiyonuyla kaydı gerçekleştiriyorsanız da tam tersi şekilde deneyebilir misiniz?

Çözüme ulaşacağımıza inanıyorum. :D
Oyun kaydı yerine masaüstü kaydı opsiyonu ile oyunu kaydetmeyi dener misiniz?

Eğer masaüstü kayıt opsiyonuyla kaydı gerçekleştiriyorsanız da tam tersi şekilde deneyebilir misiniz?
Masaüstü kaydı ile denedim ama fark yok aynı ayrıca video da küçük gözüktü oyun.

1. OBS Güncel değilse güncelle
  2. Yönetici Olarak çalıştır
  3. Boyut Azaltma filtresi olarak Area veya Bilinear kullanmayı dene.

Son 2 gündür ben de bununla uğraşıyorum, hatta internetin upload hızından olabilir diye denemek için günübirlik paket aldım 100MBPS yaptım upload hızını ama yine sonuç aynı. Bütün encoderları denedim OBS-Steamlabs-wirecast.

Sorunum, FPS oyunlarında hatta bazen strateji oyununda bile oyunda hareketlenme olunca görüntü bulanıklaşıyor. x264'te denedim, NVENC denedim, hep aynı video bitrate 3000 de denedim 30000 da çözemedim ben hala uğraşıyorum. Ama bu donmayı sadece bitrate i 30K yapınca yaşadım.

Stream'de bu sorun sadece Kayıtta görüntü süper. Rica etsem Canlı yayın yapan birisi Stream ayarlarını paylaşabilir mi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı