Çözüm OBS Sarı çerçeve sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

witnn

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Başıma gelen çok rahatsız edici bir sorun olan bu sorunu çözdüğüm zaman çok rahatladım. Siz de aynı rahatlığı yaşayın diye buraya da paylaşıyorum.

1. Adım =
1629373362223.png

Kaynaklarda bulunan Ekran Yakalama'ya sağ tıklayıp özelliklere gelin. Yakalama yöntemini görseldeki gibi yapın.

Bunu yaparsanız sorun çözülmüş olabilir ama çözülmediyse genellikle siyah ekran ile karşılaşırsınız. Şimdi de gelelim bunun çözümüne.

2. Adım
Ayarlar > Sistem > Monitör > Grafik Ayarları bölümüne gidin.
1629373545587.png

Göz at seçeneği ile OBS uygulamasını bu kısma ekleyin. Ardından seçeneklere basıp Güç Tasarrufu seçeneğine basın. Kaydedip OBS'i tekrardan başlatın.

Sorun bu şekilde çözülmüş olacaktır. İyi forumlar..

İşe yaradı gerçekten sağ ol ama sorum var ben şimdi video kaydı alsam düşük FPS alır mıyım çünkü UHD 630 ekran kartını kullancak?

Masaüstünde bilgisayarın zaten dahili GPU'yu kullanıyor. Sıra dışı bir durum olmaz. Eğer oyun kaydı yapmak istiyorsan OBS'i Harici GPU'na göre ayarlaman gerekebilir zira oyun kaydında bu şekilde siyah ekran verme ihtimali var.

Masaüstünde bilgisayarın zaten dahili GPU'yu kullanıyor. Sıra dışı bir durum olmaz. Eğer oyun kaydı yapmak istiyorsan OBS'i harici GPU'na göre ayarlaman gerekebilir zira oyun kaydında bu şekilde siyah ekran verme ihtimali var.

Siyah ekrana verdiği için NVIDIA ekran kartına aldım yine de sağ ol ama.

Geri
Yukarı