OBS Studio kasıyor

burultu

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. OBS'te kaydı başlattığımda ön izleme ve oyunda donma olmuyor. Kayıt bittiğinde videolar klasöründen MP4 olarak izlediğimde aşırı donma var. 2 saniye normal akıyor sonra 2 saniye donuyor. İnternette ve YouTube'da önerilen ayarları yaptım, sonuç aynı. Ekran kartım gayet yeterli, internetim iyi. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükü işlemciye mi yoksa ekran kartına mı veriyorsunuz? Eğer kartın oyun için tam yükte çalışıyorsa burda yükü işlemciye vermek daha mantıklı. Hem oyununa drop girmez hem de videona drop girmez. Tabii işlemcinin biraz iyi olması lazım. Belki bitrate i biraz düşürürsen genel olarak drop sorunu çözülebilir.

Sistem özelliklerini paylaşırsan yorumu biz yapalım, hangi oyun videosunu çekiyorsun?
Ekran kartı rtx 3060 ti
İşlemci 12. nesil i7
ram 16 gb
Oyun: Rust
Yükü işlemciye mi yoksa ekran kartına mı veriyorsunuz? Eğer kartın oyun için tam yükte çalışıyorsa burda yükü işlemciye vermek daha mantıklı. Hem oyununa drop girmez hem de videona drop girmez. Tabii işlemcinin biraz iyi olması lazım. Belki bitrate i biraz düşürürsen genel olarak drop sorunu çözülebilir.
Bütün encoder formatlarını denedim, görev yöneticisinden önceliği Yükseğe aldım, bitrate'i 1000 kbps, görünütüyü en hızlı, ayarı ultra düşük gecikme yaptım. Yine aynı sorun ortaya çıktı. Belki çözüm vardır belki başka program kullanmam gerekiyordur. Elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırsanız mutlu olurum :)

Ekran kartı rtx 3060 ti
İşlemci 12. nesil i7
ram 16 gb
Oyun: Rust

Bütün encoder formatlarını denedim, görev yöneticisinden önceliği Yükseğe aldım, bitrate'i 1000 kbps, görünütüyü en hızlı, ayarı ultra düşük gecikme yaptım. Yine aynı sorun ortaya çıktı. Belki çözüm vardır belki başka program kullanmam gerekiyordur. Elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırsanız mutlu olurum :)

Hocam çıkış modunu basite çekin. Ardından kayıttan kayıt kalitesini kayıpsız kaliteye çekin.

1675512361586.png

Kayıpsız kalite ayarını PC'im kötü olduğu zamanlar kullanıyordum. O özelliğin de bir sıkıntısı var, sistemi çok zorlamıyor ama 10 dakikalık video 3 gb falan oluyor. Bu da montaj yaparken render süresini uzatıyor maalesef. Gerçi render yaptıktan sonra videonun boyutu düşüyor.

Geri
Yukarı