OBS Studio kaydı çok parlak alıyor

EmrhnGny

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar kafayı yedirten bir hata ile karşı karşıyayım.
OBS Studio ile Valorant kayıt almaya çalışıyorum ama ne yaparsam yapayım yanlışlıkla bir defa düzgün kayıt alan OBS düzgün bir kayıt almıyor.
Düzgünden kastım görüntü acayip derecede parlak yanlışlıkla düzgün kayıt aldığım görüntü ve sürekli olarak mecbur aldığım kaydın görüntüsünü koyuyorum buraya bilen varsa bir bakınsın hiçbir yerde bulamadım bu hatayı. Farklı oynatıcılar ile de denedim nafile.

Düzgün olan (yanlışlıkla bir kere aldığım)

normal.PNG

Sıkıntılı olan (sürekli bu şekilde kayıt aldığım, ayrıca Afterburner GPU göstergesi bozuk, ona çok takılmayın)

bruh.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
OBS Studio ile Valorant kayıt almaya çalışıyorum ama ne yaparsam yapayım yanlışlıkla bir defa düzgün kayıt alan OBS düzgün bir kayıt almıyor.
Düzgünden kastım görüntü acayip derecede parlak yanlışlıkla düzgün kayıt aldığım görüntü ve sürekli olarak mecbur aldığım kaydın görüntüsünü koyuyorum buraya bilen varsa bir bakınsın hiçbir yerde bulamadım bu hatayı. Farklı oynatıcılar ile de denedim nafile.

Eki Görüntüle 1343314

Sıkıntılı olan (sürekli bu şekilde kayıt aldığım, ayrıca Afterburner GPU göstergesi bozuk, ona çok takılmayın)

Eki Görüntüle 1343315

Kayır alırkan Full ekran olarakmı alıyorsun yoksa oyun katmanınımı alıyorsun?
Eğer Full alıyorsan oyun dene oyun alıyorsan Full dene.

Screenshot_218.png

Görseldeki ayarları benim yaptığım gibi uygula. Eğer halen değişme olmadıysa Color Range kısmını Patrial'den Full'e çek. Kesin olarak o parlaklık gidecektir.

Kayır alırkan Full ekran olarakmı alıyorsun yoksa oyun katmanınımı alıyorsun?
Eğer Full alıyorsan oyun dene oyun alıyorsan Full dene.
sadece ekran alıyorum şuan için, sadece oyun alınca siyah ekran oluyor oyunu almıyor. Bazen ekran+oyun alıyorum ama sadece ekran aldığımla aynı sonuç.
Eki Görüntüle 1343362
Görseldeki ayarları benim yaptığım gibi uygula. Eğer halen değişme olmadıysa Color Range kısmını Patrial'den Full'e çek. Kesin olarak o parlaklık gidecektir.
Nette bu çözümü bulup denemiştim hem denetim masasından hem de obs'den değiştirdim fakat değişen bişi olmadı :/

Sadece ekran alıyorum şu an için, sadece oyun alınca siyah ekran oluyor oyunu almıyor. Bazen ekran+oyun alıyorum ama sadece ekran aldığımla aynı sonuç.

Nette bu çözümü bulup denemiştim hem Denetim Masası'ndan hem de OBS'den değiştirdim fakat değişen bir şey olmadı :/

Merhaba sorunu çözebilidiniz mi?

Eki Görüntüle 1343314

Eki Görüntüle 1343315
ekran yakaladan yada oyun yakalamadan alıyorsan kaydı sağ tıklayıp filtreler tıkla. ordan çıkan yere + ya bas. renk düzenleme sekmesine tıkla. tamam de. ordan çıkan parlaklık ve gama ayarlarıyla düzeltebilirsin sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı