OBS Studio LOL'de FPS düşürüyor

stork78

Hectopat
Bunun sebebi nedir? Call of Duty Warzone oynarken gayet akıcı, LOL'de 144 FPS alırken OBS açtığım vakit FPS düşüyor, işlemci ile çalıştırıyorum bu arada. Ryzen 7 3800X ve RTX 2070 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam ama işlemciniz 8;16 ve ekran kartınız ise RTX 2070. Hiç baktınız mı LOL'de kullanımlara? Eminim işlemci 5-10 arasıdır, maksimum da 15 oluyordur. Ekran kartı da sürekli dalgalanıyordur. Nvidia DSR ile oyunu 2K veya 4K oynamadığınız sürece ekran kartı kullanımı tatminkar olmayacaktır. Çözünürlüğü yükseltip deneyebilirsiniz fakat sürekli 144 alabileceğinizi sanmıyorum. Çünkü bu oyun LOL sonuçta.

Ama yayın yapmadığım zaman 144 oluyor monitorum 2K değil. Isı derecem işlemcimin 69, kullanım dediğiniz gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim "DSR"'ı araştırın Nvidia'da. Sanal olarak çözünürlük yükseltmenizi sağlıyor. Monitör 2K olmasa da veriyor. Büyük ihtimalle 2K'da da 144, 4K'da ise 120 Hertz alabilirsiniz. Bir de CPU yerine GPU ile deneyebilirsiniz yayın çıkışını, belki değiştirir durumu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı