OBS üzerinden ekran kaydı ayarı nasıl yapılır?

Sciuga

Decapat
Herkese iyi günler. Arkadaşlar OBS üzerinden ekran kaydı ayarlamaya çalışıyorum, net bir şey bulamadım. Oyun videoları çekmeyeceğim, bunun için en iyi makale ya da herhangi bir bilgisi olan varsa, aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler.

OBS oldukça zor geldi yok mu bildiğiniz kolay bir uygulama. Sadece ekran kayıdı alıp bunu sosyal mecralarda kullanacağım.

Ben ders kaydı için kullanıyorum, yaptığım ayarları basitçe anlatayım.
Kaydetmek istediğin pencere açıkken Kaynaklar sekmesinden +'ya bas ve pencere yakalamayo seç. Tamam de ve çıkan menüden Pencere altından kaydetmek istediğin pencereyi seç. Yakalama yöntemini denemelisin. Tamama bas.
Ardından yine +'ya bas, bu sefer ses çıkış yakalayıcısını seç. Tamam->Tamam de geç. Ayarlardan Çıkış kısmına gel, alttab Kayıt'a gir. Kayıt Biçiminden istediğin türü seç. Çok yer kaplasın istemiyorsan biraz kaliteden feda edip bit hızını düşürmeliyiz. Ben 1750'de tutuyorum. Kalite ön tanımı dengelide kalabilir. Ardından ayarları kapat ve kaydı başlata bas. Eğer istediğin pencere açıksa kaydetmeye başlar. Ses karıştırıcısını kullanarak kendi sesini kapatabilirsin, Mic/Aux'un altındaki barı en sola getir. İyi günler.
Eğer kalite düşük gelirse Bit hızını ve kalite ön tanımını değiştirebilirsin. Zaten yönlendiriyor OBS orada.

Geri
Yukarı