OBS video kasıyor

Ekstra GPU olmadan APU bir işlemciyle GPU ağırlıklı oyunlar oynarken bu tür bir sorun yaşayabilirsin. Muhtemelen hem kayıt hem oyun için yeterli olmadı. Video çekerken Afterburner gibi bir yazılımla GPU kullanımını kontrol edersen daha net bir sonuca ulaşırsın. Tabii bunu OBS ayarlarının düzgün olduğunu varsayarak yazdım.

Video kodlama nedir?
Apu işlemcim olduğu için x264 video kodlama kısmı bende hvce mi ne var eski sürümlerdki gibi iki seçenek yok

Ekstra GPU olmadan APU bir işlemciyle GPU ağırlıklı oyunlar oynarken bu tür bir sorun yaşayabilirsin. Muhtemelen hem kayıt hem oyun için yeterli olmadı. Video çekerken Afterburner gibi bir yazılımla GPU kullanımını kontrol edersen daha net bir sonuca ulaşırsın. Tabii bunu OBS ayarlarının düzgün olduğunu varsayarak yazdım.
30fps 12k bitrate 190x1080 diğer ayarlarda olması gerektiği gibi csgoda 0 kasma. Ama raftta bile video çekerken kasmıyor ama kaydı izlerken kasıyor o biraz garip raft ya raft

video oynatıcı programı mı kasıyor yoksa direkt olarak videoda fps drop mu var?
Video kaydında var

Kardeşim boş ver OBS'yi o i9 3090 dada kasıyor zaten NVIDIA Experience kur 5 6 FPS dusuklugu oyun ful akıcı.
Nvidia ekran kartim yokki kullanamam diye biliyorum. Amd işlemci var apu. 3400g vega 11

Report et geç dostum.

Kasma sebebi:

1 - İşlemci
2 - RAM
3 - Ekran Kartı

Bu 3'ünden beriyle alakalıdır + olarak OBS güçlü bir kasa (RAM, ekran kartı, işlemci)
Gücü istiyor hem kayıt için hem de yayın için.

Yani CS:GO'da 250FPS alıyorum kayıttada 250FPS gibi apakıcı. Ap akıcı nasıl bir terim olduysa neyse :D ama raftta bile izlerken kasıyor yani kayıt kasıyor. Raft yani Raft şaka mı?

Son düzenleme:
Apu işlemcim olduğu için x264 video kodlama kısmı bende hvce mi ne var eski sürümlerdki gibi iki seçenek yok

30fps 12k bitrate 190x1080 diğer ayarlarda olması gerektiği gibi csgoda 0 kasma. Ama raftta bile video çekerken kasmıyor ama kaydı izlerken kasıyor o biraz garip raft ya raft

Video kaydında var

Nvidia ekran kartim yokki kullanamam diye biliyorum. Amd işlemci var apu. 3400g vega 11

Yani CS:GO'da 250FPS alıyorum kayıttada 250FPS gibi apakıcı. Ap akıcı nasıl bir terim olduysa neyse :D ama raftta bile izlerken kasıyor yani kayıt kasıyor. Raft yani Raft şaka mı?
obs ayarlar kısmını ss alıp atar mısın

İşlemciyle kayıt için çoklu çekirdek performansı olabildiğince yüksek bir işlemci kullanmak gerekiyor. Video kodlama işlemciler için ağır yük olduğundan aynı anda hem video kodlayınca hem de oyun oynatınca sıkıntı oluyor. Basit oyunlarda oyuna fazla güç harcamayacağından videoya daha fazla kaynak ayırabilir ve böylece daha akıcı videolar çekebilirler.

Ekran kartlarında ise video kodlama ve çözme için ayrı bir bölüm olduğu için onlarda performans düşüşü olmuyor ve NVENC ile tamamen akıcı videolar çekebiliyorum.

Kullandığınız Vega 11'in H.264 kodlama özelliği varmış. OBS'de AMD VCE özelliği olması lazım, onunla video çekmeyi deneyin. Yalnız VCE'nin görüntü kalitesi konusunda pek iyi olmadığı söyleniyor, yine de bir deneyin.

İşlemciyle kayıt için çoklu çekirdek performansı olabildiğince yüksek bir işlemci kullanmak gerekiyor. Video kodlama işlemciler için ağır yük olduğundan aynı anda hem video kodlayınca hem de oyun oynatınca sıkıntı oluyor. Basit oyunlarda oyuna fazla güç harcamayacağından videoya daha fazla kaynak ayırabilir ve böylece daha akıcı videolar çekebilirler.

Ekran kartlarında ise video kodlama ve çözme için ayrı bir bölüm olduğu için onlarda performans düşüşü olmuyor ve NVENC ile tamamen akıcı videolar çekebiliyorum.

Kullandığınız Vega 11'in H.264 kodlama özelliği varmış. OBS'de AMD VCE özelliği olması lazım, onunla video çekmeyi deneyin. Yalnız VCE'nin görüntü kalitesi konusunda pek iyi olmadığı söyleniyor, yine de bir deneyin.
Deneyeceğim teşekkür ederim anlatımın için

Kullandığınız Vega 11'in h. 264 kodlama özelliği varmış. OBS'de AMD vce özelliği olması lazım, onunla video çekmeyi deneyin. Yalnız Vce'nin görüntü kalitesi konusunda pek iyi olmadığı söyleniyor, yine de bir deneyin.

Yani CS:GO işlemciyi %10 civarı mı ne kullanıyor high komutu vermeme rağmen. OBS de aynışekilde çok az. Kullansalar %30 %40 uçucak performans ama işte olmuyor :D uygulamayı yönetici çalıştırıp tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bıraktım. OBS gelişmiş ayarlardanda işlem önceliğine yüksek verdim. En yükseği verirsem oyun kasar diye bir tık altını yaptım. Kayıt iyileşti biraz ama gene 60FPS gibi değil. Biraz halendaha kasıyor. Oyunada etki ediyor bu şekilde ama oyunda biraz kasıyor sanki. Belkide işlemciyle hem oyunu oynuyorum, hem de kayıt alıyorum diyedir. Kayıdı 30FPS'de alıyorum aslında. Senin dediğin taktiğide deneyeceğim ama gene de bir bakalım.

seçeneklerde;
- H264/AVC Encoder (AMD Advenced media framework)
- H265/HEVC Encoder (AMD Advenced media framework)
- SVT-AV1
- AOM AV1
- x264
Valla hocam vce yok sadece bunlar var. x264 işlemciden kayıt alma fakat dediğini bulamadım hangisini seçmeliyim ?

Geri
Yukarı