OBS yayın ayarları nasıl olmalı?

AMD ekran kartları ile yayın verme. Özellikle MC gibi pixel oyunlar oynuyorsan. Yayın görüntüsü çöp oluyor. (Genelde AMD fanboyları uğramaz buraya) işlemciden verebilirsin yayını OBS ayarları sekmesini aç görseller ile yardımcı olalım.

Ekran görüntüsü 2023-10-22 145412.png

(fakir dostu amd) kral yayının 30fps versem biraz pisellenme gidebilir ama 30fps çok duşuk olabilir.dediğin gibi mc çok kazla pixellenme var hatta
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
oyunda durduğumda 0 pixel

link atmak yasakmı onuda bilmiyom inş ban yemeyiz

Video kodlayıcıyı Diğeri seç. Onda işlemciden vermiş olursun yayını ikisini de dene. Dediğim gibi AMD ekran kartlarından oyun yayını olmaz. Ben de RX 5700XT'den yayın yapıyordum. İstersen ben de sonuçları atabilirim. Codecleri berbat AMD'lerin.
Eki Görüntüle 1986101

(fakir dostu amd) kral yayının 30fps versem biraz pisellenme gidebilir ama 30fps çok duşuk olabilir.dediğin gibi mc çok kazla pixellenme var hatta
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
oyunda durduğumda 0 pixel

link atmak yasakmı onuda bilmiyom inş ban yemeyiz

1080p 30fps vercem inş duzelir

Eki Görüntüle 1986123

kayıt ayarları nasıl olmalı
Hocam FPS ile alakası yok. Daha kötü yapar. Ekran döndürmeli çok Hz yenilemeli Oyunlarda sıkıntı oluyor. Mesela Bende GTA 5 klibi var onda çok sorun olmuyor. Ama Minecraftta berbat oluyor.

kayıt ayarları nasıl olmalı
Bit hızını arttır. 20-25 bin civarına çek internetin iyi ise. Kayıtta da aynısı olur. Bir işlemci ile de dene hangisi iyi ise onunla yaparsın. Ben şahsen kökten çözüm olarak kartı satıp Nvdia geçtim. : ) Sorun çözüldü.

Hocam FPS ile alakası yok. Daha kötü yapar. Ekran döndürmeli çok Hz yenilemeli oyunlarda sıkıntı oluyor. Mesela bende GTA 5 klibi var onda çok sorun olmuyor. Ama Minecraft'ta berbat oluyor.

Bit hızını arttır. 20-25 bin civarına çek internetin iyi ise. Kayıtta da aynısı olur. Bir işlemci ile de dene hangisi iyi ise onunla yaparsın. Ben şahsen kökten çözüm olarak kartı satıp NVIDIA geçtim: ) sorun çözüldü.

Kral bende 3080 Ti var ama gene işlemcime(5600x) göre daha bulanık görüntü veriyor. 6000 bitrate 1920x1080p 60FPS, diğer ıvır zıvırlar yüksek kaliteli vs.

Geri
Yukarı