OBS yayını başlatmadan FPS drop sorunu

Asım Aşar

Hectopat
Daha fazla  
Çift PC ile yayın yapıyorum; yayın bilgisayarım Monster Abra A5 GTX 960 (5 senelik laptop)
Oyun bilgisayarım R5 2600 RX 590 16 GB RAM.
Çok garip bir sorunum var;
Normal yayında just chatting yapınca hiçbir sorun yok 1080P kasma donma vs yok fakat CS:GO ya da başka bir oyuna girince FPS drop yaşıyorum, oyun bilgisayarımda sadece OBS programını açıyorum.
(Yayını başlatmıyorum) oyuna giriyorum FSP drop giriyor 65-70'lere kadar düşüyor. Yayın bilgisayarımda Monster'da OBS programını açıyorum hiçbir sorun yok yayını başlatıyorum yine hiçbir sorun yok ayarlarını aynı şekilde yaptım farklı ayalar denedim ama bir türlü sorunu bulamadım. Oyun bilgisayarımda OBS'yi açınca CPU kullanımı vs çok düşük 7-8 Max 10'lara çıkıyor orada bir sorun yok ama OBS açıldığı anda yayını başlatmadan bu sorunu yaşıyorum.
Yayın bilgisyarım çok eski 5 senelik bilgisayar hiçbir sorun yok, mesela yayın bilgisayarımda OBS ayarlarında çıkış ekran kartında CS:GO görüntü ayarlarında çoklu CPU kullanımı etkin, devre dışı bıraktığımda FPS drop giriyor, aynısını oyun PC'sine de yapayım dedim işe yaramadı, çıkış ayarlarından X264 ayarlarını denedim AMD'yi denedim olmadı. OBS'i kapatınca FPS normale dönüyor. Detaylı bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift PC ile yayın yapıyorum; yayın bilgisayarım Monster Abra A5 GTX 960 (5 senelik laptop)
Oyun bilgisayarım R5 2600 RX 590 16 G
Bendede aynı sorun var daha yayını başlatmadan OBS'in fps si o kadar düşüyor ki kamera oyun yakalama komple 5fps e düşüyor.Kodlama aşırı Yüklendi diye sürekli uyarı veriyor.Ryzen 7 3700x 2060super var.Çok dandik sistemlerle benden 100 kat daha iyi yayın yapanlar var.OBSi kaç kere silip kurdum ekran kartın driverını silip tekrar yükledim ne yaptıysam nafile.

Yeni konular

Geri
Yukarı