OBS'de 0xc000007b hatası

DXGI.DLL hatası aldıktan sonra bu DLL'yi internetten indirdiniz, değil mi? Sadece 0xc07b hatası diyerek konu açmaktansa öncesinde denediklerinizi belirtmenizde fayda var.

Bu DLL dosyasını attığınız konumlardan silin, varsa Wİndows güncelleştirmelerini yapın. Sorun devam ederse tek çözümü güncel bir işletim sistemine geçmek. Artık Win 7 SP1 kullanmanın pek bir anlamı yok.

DXGI.DLL hatası aldıktan sonra bu DLL'yi internetten indirdiniz, değil mi? Sadece 0xc07b hatası diyerek konu açmaktansa öncesinde denediklerinizi belirtmenizde fayda var.

Bu DLL dosyasını attığınız konumlardan silin, varsa Windows güncelleştirmelerini yapın. Sorun devam ederse tek çözümü güncel bir işletim sistemine geçmek. Artık Windows 7 SP1 kullanmanın pek bir anlamı yok.

Hocam dxgi.dll dosyasını System32 attıktan sonra zaten direk bu hatayı verdi. Geçtiğimiz hafta İyi Pizza Güzel Pizza oyununda'da aynı şey oldu bir arkadaş log file atmamı istedi sonra bana DLL indirtip sorunumu çözdürmüştü konunun Windows 7 SP1 ile alakası yoktur.

Geçtiğimiz hafta İyi Pizza Güzel Pizza oyununda da aynı şey oldu bir arkadaş LogFile atmamı istedi, sonra bana DLL indirtip sorunumu çözdürmüştü. Konunun Windows 7 SP1 ile alakası yoktur.
Konunun maalesef Windows 7 SP1 ile alakası var. Dediğim gibi Windows güncelleştirmeleri işe yaramazsa tek çare güncel bir işletim sistemi.

@Jayce hocamın haklılık payı var.

Bu yaşadığınız problemin Windows 7 ile alakalı olduğunu destekleyebilecek konulardan sadece biri:

Mesajlara göz gezdirdiğinizde sebebini göreceksiniz.

PML dosyanıza bakarsak; Windows 7 işletim sisteminden dolayı aldığınız hatalar:

Rich (BB code):
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-file-l2-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-processthreads-l1-1-1.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-file-l1-2-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-utility-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-filesystem-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-multibyte-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-environment-l1-1-0.dll

Kod:
C:\Windows\System32\ucrtbase.dll
C:\Windows\System32\bcrypt.dll
C:\Windows\System32\secur32.dll
C:\Windows\System32\sspicli.dll
C:\Windows\System32\avrt.dll
C:\Windows\System32\dwmapi.dll
C:\Windows\System32\winmm.dll
C:\Windows\System32\uxtheme.dll

Bu aşağıdakiler de bir nebze DirectX indirme aracı veya onarıcı ile veya yeniden yüklemeyle çözülebilecek olanlar:

Rich (BB code):
C:\Windows\System32\d3d11.dll
C:\Windows\System32\dxgi.dll

Yine bu aşağıdaki ikili ile alakalı sorunu da bu ikiliyi bu dizinlerden elle silip, Denetim Masası > Program kaldır kısmından tüm Visual C++ programlarını kaldırıp, güncel olanları bu linkteki rehberi takip ederek hepsini indirip kurarak çözebilirsiniz. Aslında sadece 4 tanesini indirmeniz lazım ama başka programlarda da sorun yaşamamak adına hepsini öneriyorum. E tabii, işletim sistemi ile alakalı olan sorunu çözmedikçe bunların pek bir anlamı olmayacaktır.

Rich (BB code):
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll
C:\Windows\System32\msvcp140.dll

Ha belki CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow komutunu girmek bazı sorunları çözebilir, etkisi çok olmaz ama isterseniz deneyin.

Windows 7'yi geçtim, Windows 10'da bile problem yaşayan olmuş. Bazı eski konularda Windows 10'un eski kalmış, güncel olmayan sürümlerini kullanan üyeler bile bu hataları almış yani. Güncelleştirmeleri yükledikten sonra sorunları çözülmüş.

Son düzenleme:
@Jayce hocamın haklılık payı var.

Bu yaşadığınız problemin Windows 7 ile alakalı olduğunu destekleyebilecek konulardan sadece biri:

Mesajlara göz gezdirdiğinizde sebebini göreceksiniz.

Pml dosyanıza bakarsak; Windows 7 işletim sisteminden dolayı aldığınız hatalar:

Rich (BB code):
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-timezone-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-file-l2-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-processthreads-l1-1-1.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-core-file-l1-2-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-stdio-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-time-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-utility-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-filesystem-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-multibyte-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-math-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll
C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-environment-l1-1-0.dll

Kod:
C:\Windows\System32\ucrtbase.dll
C:\Windows\System32\bcrypt.dll
C:\Windows\System32\secur32.dll
C:\Windows\System32\sspicli.dll
C:\Windows\System32\avrt.dll
C:\Windows\System32\dwmapi.dll
C:\Windows\System32\winmm.dll
C:\Windows\System32\uxtheme.dll

Bu aşağıdakiler de bir nebze DirectX indirme aracı veya onarıcı ile veya yeniden yüklemeyle çözülebilecek olanlar:

Rich (BB code):
C:\Windows\System32\d3d11.dll
C:\Windows\System32\dxgi.dll

Yine bu aşağıdaki ikili ile alakalı sorunu da bu ikiliyi bu dizinlerden elle silip, Denetim Masası > program kaldır kısmından tüm Visual C++ programlarını kaldırıp, güncel olanları bu linkteki rehberi takip ederek hepsini indirip kurarak çözebilirsiniz. Aslında sadece 4 tanesini indirmeniz lazım ama başka programlarda da sorun yaşamamak adına hepsini öneriyorum. E tabii, işletim sistemi ile alakalı olan sorunu çözmedikçe bunların pek bir anlamı olmayacaktır.

Rich (BB code):
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll
C:\Windows\System32\msvcp140.dll

Ha belki CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow komutunu girmek bazı sorunları çözebilir, etkisi çok olmaz ama isterseniz deneyin.

Windows 7'yi geçtim, Windows 10'da bile problem yaşayan olmuş. Bazı eski konularda Windows 10'un eski kalmış, güncel olmayan sürümlerini kullanan üyeler bile bu hataları almış yani. Güncelleştirmeleri yükledikten sonra sorunları çözülmüş.

Hocam Windows 7 de sadece driverları kendi elimizle kuruyoruz + çoğu Visual C'yi indirmediğimden kaynaklanıyor bu uygulama hataları o yüzden LogFile'ı attımki hangi driver eksikse bilen birisi atsın linkini diye.

Eksik/bozuk olanlar sizle paylaştıklarım. Elle atılanlar bazen işe yarıyor bazen yaramıyor bildiğiniz üzere.

Visual C++ hepsi bir aradayı da indirirsiniz öncekilerin hepsini silip.

Geri
Yukarı