OBS'de sadece oyun videosu göstermek

Belome

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. OBS'de oyun kaydı alıyorum ama bazen oyun oynarken tarayıcıyı açıyorum ya da masaüstüne dönüyorum. Kayıt alırken ya da canlı yayındayken sadece oyun ekranım gözüksün istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim? OBS'de bunun ayarı nasıl yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. OBS'de oyun kaydı alıyorum ama bazen oyun oynarken tarayıcıyı açıyorum ya da masaüstüne dönüyorum. Kayıt alırken ya da canlı yayındayken sadece oyun ekranım gözüksün istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim? OBS'de bunun ayarı nasıl yapılıyor?
Oyun açık olması lazım. İki yolu var
1. Sağ Tık > pencere yakala > pencere > "oyun ismi"
2. Oyun Yakala > pencere > "oyun ismi"

obs-studio-2.jpg

oyun yakalamada sorun yasamiyorum. benim istedigim oyun kaydederken diger pencereler gozukmesin yani tarayiciyi actigimda da oyun goruntusu gozuksun istiyorum

oyun yakalamada sorun yasamiyorum. benim istedigim oyun kaydederken diger pencereler gozukmesin yani tarayiciyi actigimda da oyun goruntusu gozuksun istiyorum
Dediğim şey o zaten. Sadece oyunu seçeceksin eğer "pencere" modunu seçersen arkada açık kalan pencereler gözükmüş olur. Sağ tık > oyun yakalama (pencere açılacak) > oyunu seç. Bu kadar

Yukarıdaki şekilde anlatıldığı gibi yaptığında ancak sadece oyun penceresini OBS de görüntüleyebilirsiniz. Ancak oyun penceresi önünde herhangi bir pencere klasör ya da Chrome vs. açılırsa, her türlü OBS de gözükecektir. Bunu yalnızca kalsör ya da programları vs. 2. monitörde açmaya zorlarsan sadece 2. monitörde gözükür. 2.monitör yksa zaten ekranda pencere şeklinde çıkan her program ya da klasörler OBS'de çıkması normaldir. Engellenemez diye biliyorum. Çoğu izlediğim yayıncıda aynı şeyle karşılaşıyor. Ya da 2. monitörde açıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı