OBS'den açılan yayınlar bulanık gözüküyor

SaMoneZz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller. Uzatmadan konuya geçiyorum. Bir süredir Twitch'den yayın açmak ekipmanlarımı ayarlıyordum fakat ne kadar denersem deneyeyim her zaman yayında düşük çözünürlük ve bulanık bir görüntü vardı. Videoları izleyip aynısını uygulamama rağmen her zaman görüntü aynı kaldı. YouTube'da çözüm bulamayınca buraya yazmaya karar verdim. Sistemde AMD CPU, GPU var. Bunlardan dolayı olduğunu söyleyen kişilerede rastladım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• CPU: Ryzen 5 3600.
  • GPU: PowerColor Red Devil 6700XT.
  • 16 GB RAM.
  • ISS: Superonline 50Mbps download 10Mbps upload.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay ekran kartın veya işlemcin değil aslında şunlardan kaynaklanıyor, birincisi yayın için verdiğin bit oranı düşük ya da verdiğin bit oranı yüksek ama internetinin karşılayabileceği bir yükseklik değil ve internetin yetersiz geliyor, bir ikincisi ise Twitch yeni yayın açan iştirak programında olmayan yayıncılara zaten direkt olarak bazen 1080p yayın açma hakkı vermiyor, sunuculardan tam verim yararlanmaya izin vermiyor, hatta bazen karşılaşabileceğiniz bir durum ise yayınlarınızda kalite ayarı olmaması(240p, 480p, 720p, 1080p) duru mudur, bu da normaldir. İlk seçenekte belirttiğim durumu öncelikle kontrol edin, eğer orada bir sorun yok ise OBS üzerinden sunucudan sunucuya atlayarak yayını tekrar tekrar aç kapa yapmanız gerekecek maalesef ama bu da kesin bir çözüm değildir, şimdiden söyleyeyim.

Olay ekran kartın veya işlemcin değil aslında şunlardan kaynaklanıyor, birincisi yayın için verdiğin bit oranı düşük ya da verdiğin bit oranı yüksek ama internetinin karşılayabileceği bir yükseklik değil ve internetin yetersiz geliyor, bir ikincisi ise Twitch yeni yayın açan iştirak programında olmayan yayıncılara zaten direkt olarak bazen 1080p yayın açma hakkı vermiyor, sunuculardan tam verim yararlanmaya izin vermiyor, hatta bazen karşılaşabileceğiniz bir durum ise yayınlarınızda kalite ayarı olmaması(240p, 480p, 720p, 1080p) duru mudur, bu da normaldir. İlk seçenekte belirttiğim durumu öncelikle kontrol edin, eğer orada bir sorun yok ise OBS üzerinden sunucudan sunucuya atlayarak yayını tekrar tekrar aç kapa yapmanız gerekecek maalesef ama bu da kesin bir çözüm değildir, şimdiden söyleyeyim.

Bunu deneyeceğim cevabınız için teşekkürler :)

Sistemin kötü değil upload hızında yeterli seviyede. Sadece ayarlarını doğru yapman gerekiyor burada sorun olabilecek tek şey NVIDIA kartlarda olan gibi bir Codec'in AMD de bulunmaması bu da NVIDIA grafik kartını kullanan bir yayına göre biraz daha kötü görüntüye sebep oluyor. Youtube'a bakarsan herkes en mükemmel ayarı veriyor mükemmel yayın yapmanı sağlıyor :)

Geri
Yukarı