OBS'in sesi düşük alıyor

Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar. Twitch üzerinde yayınlar yapıyorum. Ancak şöyle bir sorunum var, yayına giden sesler benim duyduklarımdan çok daha az. Durumu şöyle anlatabilirim, yayında yanımda bulunan a kişisinin sesi bana çok fazla geliyor ki kulaklarım ağrıyacak düzeye geliyor. Ancak yayına giden ses ise fısıldama şeklinde. Discord üzerinde kişinin sesi %180, Windows sesi %99. sorun neden kaynaklanıyor hiçbir fikrim yok. Bunu çözebilmenin bir yolu var mı? İstediğim sistem aslında şu;
1- Kulaklığa gelen ses ile yayına giden ses ayrılsın. Yani ben sesi (örneğin, farazi) 10dB duyuyorsam yayına giden sesi istediğim zaman yükseltebileyim mesela +10dB yükselterek.
2- Keza mikrofon da 1.madde gibi.
3- Muhtemelen bu sorunları çözecek bir program olarak VoiceMeeter banana önereceksiniz. Ancak programı daha önce denediğimde işlemci kaynaklı sorunlar yaşamıştım. (işlemcim Pentium G4560, yüksek işlemci kullanımı, oyunlarda donma, kasma vs.) Programı önerecekseniz CPU kullanımını bu kadar etkileyen bir program mı, yoksa ben bir şey mi atladım bu yüzden mi CPU kullanımı oldukça fazlaydı bunu da söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Voicemeeter ile ilgili olan probleminin bilgisayar değil windows'un ses ve müzik işleri için uygun bir loopback altyapısı olmamasından kaynaklandığını belirteyim. Voicemeeter genel olarak sorunlu olması şaşırılmayan bir şey yani.

Diğer sorunlar için ise GoXLR tarzı bir makine almalı veya ses routing işini baya baya iyi kavrayıp vb-audio cable gibi şeylerle çözmeniz lazım

Voicemeeter ile ilgili olan probleminin bilgisayar değil windows'un ses ve müzik işleri için uygun bir loopback altyapısı olmamasından kaynaklandığını belirteyim. Voicemeeter genel olarak sorunlu olması şaşırılmayan bir şey yani.

Diğer sorunlar için ise GoXLR tarzı bir makine almalı veya ses routing işini baya baya iyi kavrayıp vb-audio cable gibi şeylerle çözmeniz lazım
Cevabınız için teşekkürler. Şu an bir ses mikseri için bütçem yok, ancak ses routing işine bakabilirim. Buna baktığım zaman da kapı yine Voicemeeter'a çıkıyor galiba eninde sonunda. Örneğin şu video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevabınız için teşekkürler. Şu an bir ses mikseri için bütçem yok, ancak ses routing işine bakabilirim. Buna baktığım zaman da kapı yine Voicemeeter'a çıkıyor galiba eninde sonunda. Örneğin şu video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında uygulamaların varsayılan ses çıkışlarını windowstan değiştirip "bu cihazı dinle" özelliği ile kulaklığınıza sesi gönderip falan filan o işi yapabiliyorsunuz ama benim müzikle uğraşmama rağmen beynimden alevler çıkmıştı baya iyi uğraşmanız lazım oldurmak için. Voicemeeter'ı kurup, programı hiç açmadan sadece oluşturduğu sanal ses driver'larını kullanarak yapmıştım. Ama anlarsınız ki anlatabilmem de, gösterebilmem de imkansız derece karışıyor bir yerden sonra.

Voicemeeter kuruldu, ayarları yapıldı. Ancak eskiden olan sorun devam ediyor. Sorun klibi:

Yeni konular

Geri
Yukarı